ایسنا نوشت: برنامه «عکس‌های تکان دهنده» هیسپان تی‌وی در این هفته به عکسی از سوگواری زن ترک‌تبار در پی از دست دادن شوهرش در جنگ داخلی قبرس می‌پردازد.
«عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ، به بررسی و نقد آن می‌پردازد.
الطافی در این قسمت بر عکسی از دان مک‌کالین، عکاس جنگ بریتانیایی از سوگواری یک زن ترک‌تبار متمرکز است که شوهرش را در جنگ داخلی قبرس میان ترک‌ها و یونانی‌ها از دست داده و کودکی که ملتمسانه، دستش را به سمت مادرش دراز کرده است.
این عکس که در ماه مارس ۱۹۶۴ ثبت شد، توانست تلخی و فاجعه‌بار بودن این جنگ را به جهانیان منتقل کند و جایزه جهانی عکاسی را در همان سال به دست آورد.
مک‌کالین می‌گوید: عکاسی برای من تنها نگاه کردن به پدیده‌ها نیست، بلکه احساس کردن آنهاست. اگر نتوانید آنچه را که نگاه می کنید، احساس کنید، هرگز نمی‌توانید حس و حال عکس‌هایی را که ثبت می‌کنید، به دیگران منتقل کنید.
«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه ۱۵ مرداد ماه ساعت ۰۴:۰۰ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱:۲۰ و شنبه ساعت‌های ۲۲:۳۰،۱۵:۰۰،۰۹:۳۰ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.
۵۸۵۸
وقتی صحبت از وام خرید خودرو به میان می‌آید کوهی از کاغذ بازی‌های بانکی و انواع و اقسام ضامن به ذهن خطور می‌کند. اما حالا یک روش فوق‌العاده برای خرید خودرو با وام هم مطرح است که نه فقط عدد دریافتی آن به مراتب بالاتر از سیستم بانکی است، بلکه استفاده از آن نیز چندان سخت نیست.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.