رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
 
به گزارش رجانیوز سه نامزد نهایی بخش «روایت تاریخ و تاریخ شفاهی» دومین دورۀ جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو از بین ۱۳۷ کتاب ارزیابی‌‌شده توسط داوران معرفی شدند.

بر این اساس داوران این بخش سه کتاب «از رضانام تا رضاخان» نوشتۀ هدایت الله بهبودی از انتشارات مرکز پژوهش‌های سیاسی، «روز آزادی زن» نوشتۀ سمیه ذوقی از انتشارات راهیار و «گوهر صبر» نوشتۀ طیبه پازوکی از انتشارات سورۀ مهر را منتخبان هیئت داوران دومین دورۀ جایزۀ شهید اندرزگو در بخش روایت تاریخ و تاریخ شفاهی معرفی کردند که در روز اختتامیه از این آثار تقدیر خواهد شد.

این آثار در حال حاضر در معرض رأی جمعی از نخبگان حوزۀ روایت و رسانه  قرار گرفته است که با تجمیع آرای هیئت نخبگان این بخش، از نفر اول به‌طور ویژه تقدیر خواهد شد.

دومین دورۀ جایزۀ «شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان و رمان بزرگسال، داستان کودک و رمان نوجوان و نیز روایت تاریخ و تاریخ شفاهی برگزار می‌شود.

گفتنی است کلیه آثار چاپ اول سال‌های ۹۸ و ۹۹ که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.
 
این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود و برگزیدگان آن طی مراسمی در دوم شهریور ماه معرفی خواهند شد.

/انتهای پیام
 
 

قاصدک 24
دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 
 

 

 

 

 

source