به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از ورایتی، فیلم «مرد آبنباتی» نوشته “جوردن پیل” و به کارگردانی “نیا داکوستا” توانست با فروش بالای 22 میلیون دلار رتبه اول باکس آفیس سینماهای آمریکا را به خود اختصاص دهد. این فیلم اکران خود را در 3 هزار و 569 سالن سینما در سه روز اول نمایش آغاز کرد.
این فیلم با وجود هراس از سینما رفتن با توجه به شیوع دلتا کرونا، از انتظارات صنعت سینما پیشی گرفت. با این حال، هالیوود شاهد این است که فیلم‌هایی که تنها در سینماها اکران دارند مانند مردآبنباتی و مرد آزاد، نسبت به فیلم‌های پرفروشی که بطور همزمان هم در سینما و هم در سرویس‌های آنلاین اکران دارند مانند جوخه انتحار و خاطره‌پردازی فروش ثابت‌تری دارند.
این فیلم که با بودجه 25 میلیون دلاری توسط کمپانی مترو گلدین مایر تولید و توسط یونیورسال توزیع شده است، به نظر می‌رسد که به یکی از نسخه‌های نادر دوران همه‌گیری تبدیل شده که در طول نمایشش سودآور شد. این فیلم که دنباله نسخه 1992 است، با بازی “یحیی عبدالمتین دوم” نظرات خوبی را از منتقدین و تماشاگران سینما کسب کرده بطوریکه از سایت “راتن تومیتوز” امتیاز 85 درصد و از “سینمااسکور” نمره B را گرفته است.
در سینماهای جهان این فیلم فروش پایین‌تری را شروع کرده و در 51 کشور  5 میلیون و 230 هزار دلار و در مجموع 26 میلیون دلار فروش کرده است.
در هفته‌های اخیر فیلم‌های مرد آبنباتی، مرد آزاد و پاوپاترول بیش از حد انتظار بلیت فروش کردند اما با این حال گیشه نسبت به فروش سال 2019، 50 درصد افت فروش دارد. سینماداران مشتاق‌اند تا فیلم “شانگ-چی و افسانه 10 حلقه” را که هفته بعد آغاز می‌شود را اکران کنند. این فیلم تنها فیلم “دنیای سینمایی مارول” است که در بیش از دو سال گذشته اولین اکرانش را تنها در سینماها داشته است.
تحلیلگران باکس آفیس می‌گویند که فرایند واکسیناسیون آغاز شده است اما سرعتش به حدی کافی نیست که تفاوتی در فروش و جذب مخاطب ایجاد کند.
جایگاه دوم باکس آفیس برای فیلم “مرد آزاد” است که با فروش 13 میلیون و 600 هزار دلار از اکران در 3 هزار و 940 سالن سینما، 27درصد افت فروش را در هفته سوم اکرانش تجربه می‌کند. این فیلم کمدی که در دو هفته اکرانش جایگاه اول باکس آفیس را کسب کرده بود، تا بحال 79 میلیون دلار فروش داشته است. این فیلم در کل فروش جهانی خود 179 میلیون دلار فروش کرده است.
رتبه سوم گیشه آمریکا برای فیلم “پاوپاترول” است که با افت فروش 50درصدی روبرو بوده و از اکران در 3 هزار و 189 سینما تنها 6 میلیون و 600 هزار دلار فروش داشته است. این فیلم در مجموع در آمریکا و کانادا 24 میلیون دلار فروش کرده است.
فیلم “گشت و گذار در جنگل” نیز با فروش 5 میلیون دلاری خود از اکران در 3 هزار و 370 سالن سینما، رتبه چهارم را بدست آورد. بعد از گذشت پنج هفته این فیلم در آمریکا و کانادا 100 میلیون و 100 هزار دلار و در سرتاسر جهان 187 میلیون دلار فروش کرده است در حالی که همزمان هم در سینماها و هم در دیزنی پلاس اکران داشته است.
فیلم ترسناک “نفس نکش 2” رتبه پنجم باکس آفیس را با فروش 2 میلیون و 800 هزار دلاری از اکران در 2 هزار و 730 سالن سینما بدست آورد. این فیلم در مجموع در سینماهای داخلی توانسته است 24 میلیون و 500 هزار دلار فروش کند.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.