به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران و دبیر نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری «ایثار» طی احکامی دبیران و مدیران بخش‌های مختلف این جشنواره را منصوب کرد.
طی این احکام شاهین عسگریان به‌عنوان قائم‌مقام دبیر، محمد لارتی به‌عنوان دبیر تخصصی هنرهای نمایشی و آوایی، حمید ساروخانی به‌عنوان دبیر تخصصی هنرهای تجسمی، مرتضی اسدی مرام به‌عنوان دبیر هنری، طاهره تبیریی به‌عنوان دبیر اجرایی و مینا بهرامی تبار به‌عنوان مسئول دبیرخانه نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنر «ایثار» معرفی شدند.
این جشنواره توسط اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با همکاری اداره کل هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، به مناسبت هفته وحدت از 27 مهر تا 3 آبان 1400 برگزار می‌شود.
نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری «ایثار» در بخش‌های سرود و نماهنگ، تئاتر خلاق خیابانی، گرافیک، عکس و پوستر، نمایشنامه‌نویسی صحنه‌ای، طرح و ایده تئاتر خیابانی برگزار می‌شود.
دبیر این جشنواره اعلام کرد به‌زودی فراخوان این رویداد با ارج نهادن به تلاش‌های شایسته هنرمندان و نویسندگان و باهدف توسعه و تعمیق فرهنگ مقاومت و ایثار و شهادت در گستره استان تهران منتشر می‌شود.
جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، جلوه‌های ایثار و شهادت در دوره معاصر (ایثار اجتماعی)، جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی، جلوه‌های ایثار و شهادت در آثار اقتباسی از رویدادهای واقعی، موضوعات مدنظر نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری «ایثار» هستند.
همچنین قیام خونین 15 خرداد 1342 شهرستان ورامین، 15 هزار شهید دولت (وزرا و کارمندان شهید دولت)، 93 فرمانده شهید شهرستان‌های استان تهران، شهدای روستا و عشایر شهرستان‌های استان تهران، شهدای مدافع حرم استان تهران و شهدای مدافع سلامت استان تهران نیز موضوعات ویژه این جشنواره را تشکیل می‌دهند.
از تمامی خانواده فرهنگ و هنر دعوت به عمل می‌آید جهت شرکت در این جشنواره آثار خود را با توجه به موضوعات تعیین‌شده به دبیرخانه ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نوید شاهد شهرستان‌های استان تهران به نشانی اینترنتی https://shahrestanha.navideshahed.com مراجعه کنند.
 
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.