به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمود کریمی، سید‌ مجید بنی‌فاطمه و میثم مطیعی شب گذشته در حسینیه مرحوم داود‌العاشور شهر بصره به اجرای برنامه پرداختند. این مراسم به‌صورت زنده و مستقیم از شبکه سه سیما و صفحات مجازی حسینیه داودالعاشور پخش شد. تعدای زیادی از عزاداران عراقی در شهر بصره در این مراسم حضور داشتند.
پایگاه اطلاع‌رسانی حسینیه داودا‌لعاشور در صفحه اینستاگرام خود ویدئویی از مداحی عربی حاج محمود کریمی بارگذاری کرده است که واکنش‌های زیادی را از سوی کاربران عراقی و ایرانی به‌دنبال داشته است.
ماه محرم , حسینیه تسنیم , مداحی , محمود کریمی , میثم مطیعی , سید مجید بنی‌فاطمه ,
بسیاری از کاربران عراقی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را “نیکو و خوشایند” خوانده‌اند. بسیاری از کاربران کشور عراق با استفاده از عبارت عربی همچون “موفقین ان شالله” به استقبال مداحان ایرانی رفته‌اند.
ماه محرم , حسینیه تسنیم , مداحی , محمود کریمی , میثم مطیعی , سید مجید بنی‌فاطمه ,
نوحه‌خوانی عربی میثم مطیعی و محمود کریمی نظر تعداد زیادی از کاربران را جلب کرده است. یک کاربر عراقی در این باره نوشته است ” میثم مطیعی تقرأ اللغه‌العربیه بشکل افضل” و کاربر دیگری نوشته است “حفظ‌الله الحاج محمود کریمی”
برخی از کاربران ایرانی نیز پیام‌هایی را در این صفحه بارگذاری کرده‌اند و اغلب ابراز امیدواری کرده‌اند که در راهپیمایی اربعین در کنار عراقی‌ها خواهند بود. کاربر عراقی دیگری نیز نوشته است “حب‌الحسین یجمعنا”. این عبارت از چند شعاری است که حس وحال و عشق راهپیمایی اربعین را به اشتراک می‌گذارد. بسیاری از کسانی که به پیاده‌روی رفته‌‌اند مشاهده خود را با این هشتگ منتشر می‌کردند.
یک کاربر  عراقی، مردم ایران را دعوت به حضور در راهپیمایی اربعین کرده و نوشته “الشعب‌العراقی انتم خادم‌الحسین و خادم الزوارالحسین”.
ماه محرم , حسینیه تسنیم , مداحی , محمود کریمی , میثم مطیعی , سید مجید بنی‌فاطمه ,
میثم مطیعی به عنوان اولین مداح ایرانی از سه سال گذشته در این مراسم حضور پیدا می‌کرد. امسال اما در کنار مطیعی، محمود کریمی و سیدمجید بنی‌فاطمه نیز در این مراسم حضور یافته‌اند. یکی از پیامدهای حضور مداحان ایرانی در عراق این است که در کنار روابط مستحکم سیاسی کشور ایران و عراق، آنچه بیش از گذشته اهمیت دارد، روابط فرهنگی میان این دو کشور همسایه است. این روابط به خصوص با توجه به اشتراک هویت شیعی از قدمت و عمق بسیار زیادی برخوردار است و حضور مداحان در مراسمات دینی و مذهبی، می‌تواند روابط فرهنگی دو کشور را مستحکم‌تر از گذشته کند.
ماه محرم , حسینیه تسنیم , مداحی , محمود کریمی , میثم مطیعی , سید مجید بنی‌فاطمه ,
به گزارش تسنیم، این برنامه به صورت زنده از شبکه‌های عقیله، ام‌البنین، الإباء، کانال حسینیه داود‌العاشور و صفحات مجازی  میثم مطیعی پخش خواهد شد. عزاداری مداحان ایرانی در حسینیه داود‌العاشور چهارشنبه و پنجشنبه 10 و 11 شهریور ساعت 21 به وقت ایران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.