به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، فرامرزی تهیه‌کننده فیلم مستند «روی خاک» در باره این مستند گفت: سریال، مستند «روی خاک» با پژوهش و روایت «صدرالدین کاظمی» در شبکه مستند تولید شده و به شیوه‌  توضیحی  به واکاوی ورزش کُشتی و  نحوه‌ شکل‌گیری‌ آن از ابتدا تا اکنون می‌پردازد.
وی افزود: در این مجموعه قطعه‌هایی تاریخ‌ساز از جهان ورزش کُشتی، بیش از آن‌که دارای چارچوبی شاعرانه شوند، در قالبی استدلالی گرد هم آمده و به توصیف تاریخ پرفراز و نشیب ورزش کُشتی ایران می‌پردازد.
فرامرزی گفت: این مستند از حضور  یکایک تاریخ‌سازان این ورزش- از یک قرن پیش تا به امروز-  بهره گرفته و در آن از  ناب‌ترین و مغفول مانده‌ترین آرشیوها استفاده شده است.
 این تهیه کننده افزود: «روی خاک» به تاریخ شروع المپیک نوین آتن یونان که با ورزش پهلوانی ایرانی‌ها تقارن پیدا کرده اشاره  دارد، در این مجموعه به تاریخ شکل‌گیری کشتی در عصر جدید، رقابت‌های قهرمانی کشور، نخستین دوره رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی، اولین سفر برون مرزی کشتی‌گیران ایران در دهه 1320 شمسی پرداختیم و در ادامه نیز تاریخ کشتی ایران از 1948 را مرور می‌کنیم و سیاه و سفیدها، اشک و لبخندها، برد و باخت‌ها، دلاوری‌ها، مردانگی‌ها، هیجانات ریز و درشت، مهمترین اتفاقات هر سال و … را ورق خواهیم زد.
این مجموعه مستند ورزشی در 26  قسمت حدود 30 دقیقه‌ای تولید شده و از این هفته جمعه‌ها ساعت 20 از شبکه مستند پخش می‌شود و بازپخش آن روز بعد ساعت 12:30 خواهد بود.
علی ظاهری تدوین این مجموعه مستند را بر عهده داشته و از دیگر عوامل آن می‌توان به مدیر تصویربرداری: مهداد هوشیاری، صدابردار: سیدعلی غفاری، مجری طرح: حسین رحمانی، مدیر تولید: کوروش اسدی، مدیر هماهنگی: اکبر فیض  و  آهنگساز: محمد اسلامی  اشاره کرد. 
مستند , شبکه مستند , کشتی ایران ,
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.