به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از ایندی‌وایر، در سال 2019 بود که خبر تصمیم فرانسیس فوردکاپولا برای ساخت فیلم جدیدش بنام “مگاپولیس” منتشر شد. فیلمی که در دهه 1980 فیلمنامه حماسی و علمی-خیالی آن نوشته شده است اما همیشه به‌خاطر پروژه‌های دیگر کاپولا عقب می‌افتاد. اما زمانی که وی برای ساخت این فیلم آماده بود حادثه 11 سپتامبر باعث شد که این پروژه تعطیل شود. حالا این کارگردان گفته که آماده است تا 100 میلیون دلار از سرمایه شخصی‌اش را برای ساخت این فیلم هزینه کند.
او در مصاحبه با ددلاین گفته است که خبر بزرگ این است که من هنوز همان آدم 20 یا 40 سال قبل هستم. من هنوز دوست دارم که رؤیا را به تصویر بکشم، حتی اگر لازم باشد که من پول خودم را وارد کنم. اگر بتوانم 100 میلیون دلار هزینه می‌کنم. من نمی‌خواهم، اما اگر مجبور باشم این کار را می‌کنم.
همین‌طور کاپولا گفته که امیدوار است پائیز 2022 این فیلم مقابل دوربین برود. او اضافه کرده که «اسکار ایساک»، «فارست ویتاکر»، «کیت بلانشت» و «جان ویت» را برای بازی در فیلمش انتخاب کرده است و «زندیا»، «میشل فایفر» و «جسیکا لانگ» نیز دیگر بازیگرانی هستند که او در پی آن است که آنها را نیز وارد پروژه کند. او همچنین بار دیگر با «جیمز کان» همکاری می‌کند، که نقش او به عنوان «سانی کورلئونه» در فیلم «پدرخوانده» او را به یکی از بزرگترین ستاره‌های آن دوران تبدیل کرد.
«مگالوپیس» که قرار است طبق سنت فیلم‌های حماسی رومی چون «بن هور» و آثار «سسل بی دمیل» ساخته شود، بر اساس داستان توطئه کاتلین خواهد بود که روایتی است از رویایی میان یک نجیب‌زاده به نام «کاتلین» که نقش آن را  «اسکار ایساک» بازی می‌کند و «سیسرون» سیاستمدار روم  که «فارست ویتاکر» بازیگر برنده اسکار، ایفاگر نقش آن خواهد بود.
این داستان در  فضای رم جدید اتفاق می‌افتد؛ حماسه‌ای رومی که در دوران مدرن رخ می‌دهد. در واقع داستان این فیلم بر اساس داستان تاریخی است که در بستر مدرن و امروزی رخ می‌دهد و کاپولان آن را روم جدید نام‌گذاری کرده است.
کوپولا اکنون در تلاش است تا پول مورد نیاز خود را برای حمایت از فیلم خود به دست آورد. او گفته که انتظار دارد بودجه این فیلم بین 100 تا 125 میلیون دلار باشد.
او می‌گوید که “من سرمایه‌گذاران خصوصی دارم که می‌خواهند به صورت شریک وارد این پروژه شوند و اگر مجبور باشم مایلم از بودجه آنها استفاده کنم.”
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.