به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از وب‌گاه جشنواره، جشنواره معتبر بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان «دیورسینه» فهرست برندگان سی‌امین دوره این جشنواره را رسماً اعلام کرد و فیلم کوتاه «رآی» از ایران به کارگردانی «سپیده برنجی» جایزه بهترین فیلم کوتاه  داستانی دوره سی‌ام این جشنواره را کسب کرد. این جشنواره از 26 مرداد تا 5 شهریور (17-27 اوت میلادی) در اروگوئه برگزار شد.
جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان «دیورسینه» (Festival Internacional De Cine Para Niños Y Jóvenes Divercine ) رویدادی بین‌المللی است که هر سال در روزهای پایانی مرداد و اوایل شهریور با موضوع کودک و نوجوان در شهر مونته‌ویدئو در کشور اروگوئه برگزار می‌شود. 
این جشنواره با هدف نمایش تازه‌ترین آثار برجسته سینمایی در حوزه کودک و نوجوان برگزار می‌شود. جشنواره بین‌المللی «دیورسینه» همچنین، با برگزاری بخش‌های متنوع جنبی در طول مدت برگزاری جشنواره توزیع کنندگان فیلم را برای خرید حقوق نمایش آثار کودک و نوجوان ترغیب می‌کند.
در «رآی» به کارگردانی سپیده برنجی، رایا و دوستانش در مدرسه آشوب به پا می‌کنند. در همین حال، رایا با وجدان خود دست و پنجه نرم می‌کند و می‌کوشد خود و ارزش‌هایش را در پدر و مادرش پیدا کند. رایا که ایمان دارد همیشه راه حلی وجود دارد، قصد دارد در برابر مانعی که مقابلش قد علم کرده، دست به انتخاب بزند. آیا باید دست به دامن جادو شود یا با این موانع چشم در چشم شود؟
نخستین حضور جهانی «رآی» در بخش مسابقه‌ شصتمین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان زلین بود و در بخش مسابقه جشنواره‌های شاخصی از جمله چهل‌ونهمین دوره جشنواره دانشجویی «Sehsüchte» در آلمان، سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان «اله‌کینو» در لهستان، و بیست و پنجمین دوره جشنواره «اشلینگل» در آلمان، بیست و دومین دوره جشنواره زنان سئول در کره جنوبی و نوزدهمین دوره جشنواره جهانی «ایسکیا گلوبال» در ایتالیا به نمایش درآمده است.
رایا قاسم زاده، پیمان نعیمی، دلارام فتحی، نیلوفر صدری، باران رستگار، ری‌را آزادی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.
«رآی» نوشته‌ی سپیده برنجی و پیمان نعیمی است و با تهیه کنندگی مشترک سپیده برنجی و مجتبی بیات ساخته شده است.
پخش بین‌المللی این فیلم برعهده «شمید فیلم» است.
سی‌مین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان «دیورسینه» (Festival Internacional De Cine Para Niños Y Jóvenes Divercine ) از 26 مرداد تا 5 شهریور (17-27 اوت میلادی) در اروگوئه برگزار ‌شد.
 
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.