به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر مداحی رئیس هیئت رزمندگان اسلام در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره حضور مداحان و سخنرانان مذهبی در راهپیمایی اربعین 1400 گفت: با توجه به آخرین تصمیمات گرفته شده درباره اربعین امسال و شرایطی که کشور عراق برای حضور زائران ایرانی دارد، این فرضیه پیش‌بینی می‌شود که حدود 50 هزار نفر در سال جاری به سفر اربعین اعزام می‌شوند.
وی ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه تعداد محدودی از مردم عزیزمان به راهپیمایی اربعین اعزام خواهند شد، برنامه‌ریزی کمیته تشریفات ستاد مرکزی اربعین نیز برای حضور زائران و موکب‌داران ایرانی برنامه‌ریزی کرده است.
مداحی با اشاره به برپایی موکب‌های رسانه‌ای در مسیر نجف تا کربلا افزود: 10 موکب رسانه‌ای در مسیر نجف تا کربلا برپا خواهد شد و برنامه‌های متعدد و متنوعی را پخش خواهد کرد. بر اساس توافق صورت گرفته، شبکه قرآن و افق برنامه موکب‌ها و مراسمات عزاداری را پوشش خواهند داد.
مداحی با تأکید بر اینکه تعداد محدودی از سخنرانان و مداحان به راهپیمایی اربعین اعزام می‌شوند، افزود: قرار است مراسمات عزاداری در کشور عراق با حفظ نکات بهداشتی و بر اساس قوانین کشور عراق برگزار شود. یکی از اقداماتی که امسال پیش‌بینی شده است، حضور تعدادی از سخنرانان و مداحان عرب‌زبان مقیم ایران در کاروان کمیته تشریفات خواهد بود. هدف‌مان هم از حضور این عزیزان این است که مراسماتی را برای موکب‌های عراقی داشته باشیم.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.