ترامپ برزیلی، فراز و فرودهای اقتصاد آلمان با آنگلا مرکل، ببماری پارکینسون و جنگ سرد استرالیا و فرانسه سوژه های امروز روزنامه های جهان هستند.
به گزارش ایسنا، مهمترین اخبار امروز (۳۰شهریور) به روایت آلبرت کوچویی_گوینده پیشکسوت_به شرح زیر است:
پایانی بر ترامپ برزیلی

ال پائیس روزنامه اسپانیایی نوشت: آیا این آغازی است برای پایان بخشی بر حکومت بولسونارو در برزیل؟ با شعار بولسوترامپ، به اعتراض آمدند. برزیلی ها می گویند، این ترامپ برزیلی برود. رئیس جمهوری برزیل با همان عوام گرایی ترامپ آمده است، اما به نظر می آید ترفندهایش، کارساز نیست. بولسونارو خواسته بود، برزیلی ها، علیه دادگاه عالی برزیل به اعتراض بیایند و خیابان ها را تسخیر کنند اما برعکس شده و علیه او برزیل به اعتراض آمد.
فراز و فرود اقتصاد آلمان

فایننشال تایمز، از فراز و فرودهای اقتصاد آلمان با آنگلا مرکل می نویسد. منتقدهای صدر اعظم می‌گویند که آلمان‌ها در این مدت ثروتمندتر شده اند، زنان به مشاغل بیش تری دست پیدا کرده‌اند، اما آلمان در فراهم کردن زمینه برای یک آلمان سبزتر و آینده دیجیتال شکست خورده است.
 پیروز انتخابات 

فایننشال تایمز نوشت: حزب هوادار پوتین، حزب حاکم «روسیه متحد» باز هم بیش ترین کرسی ها را در مجلس در دومای روسیه، صاحب شد. انتخابات را با پیروزی، شست و برد. با شکستی برای «ناوالنی» ناراضی روس. مشت های گره کرده اعضای حزب هوادار پوتین در عکس ها در رسانه‌های جهان، خبر از این پیروزی می دهند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری ۶۸ ساله روسیه، هنوز چهره محبوب روس ها است. چه در نقش رئیس جمهوری، چه نخست وزیر. جدای از آن، انتخابات رئیس جمهوری روسیه، در سال ۲۰۲۴ او را انتظار می کشد.
 تنش در آب ها

گاردین روزنامه انگلیسی نوشت: تنش این سو و آن سوی دریای چین، بالا گرفته است. پس از رسوایی پیمان آمریکا، انگلیس و استرالیا در راه‌اندازی زیردریایی‌ها در پیمان موسوم به «اکوس» ژاپن اکنون دست به دامن اروپا شده است، که چین عملیات نظامی اش را در منطقه توسعه می‌دهد جامعه بین المللی و غرب باید مانع آن شود. این تنش در جنوب و شرق دریای چین است. هراس از بالا گرفتن تنش این جا، حس می‌شود.

جنگ استرالیا و فرانسه

لوموند روزنامه فرانسه نوشت: جنگ سرد میان استرالیا و  فرانسه بالا گرفته است. البته بر سر پیمان با آمریکا و انگلیس. فرانسه می گوید استرالیا، با لغو پیمان با فرانسه، ما را اغفال کرد، بدعهدی کرد. نخست وزیر استرالیا هم در پاسخ گفت استرالیا، در جنگ‌های جهانی، ثابت کرد پایبند پیمان با فرانسه است. مخالفان می‌گویند: پیمان «اکوس»،  استرالیا را ناامن خواهد کرد. 
لوموند نوشت: با وجود خشم فرانسه، استرالیا متاسف نیست.
در حاشیه خبرهای امروز آمده است:
غلبه بر پارکینسون 

لوموند، روزنامه فرانسه، با عنوان چند قدم با بیماران پارکینسون از این بیماری می نویسد. آخرین پژوهش دانشمندان هلندی می گوید: چند شیوه برای مقابله با شکل راه رفتن بیماران دچار لرز پارکینسون، می تواند در کمک به راه رفتن آن ها موثر باشد. ده هزار قدم و بیش تر از آن. مشکل در راه رفتن این بیماران، معمول است. پژوهش تازه می گوید، برای غلبه بر این ناتوانی، بیماران باید به قدرت تخیل خود اتکا کنند. گزارش این گروه پژوهشگر در آخرین شماره روزنامه علمی «نورولوجی» آمده است. بسیاری از این نارسایی‌های ناگهان، میخکوب یا «منجمد شدن» شخص در حرکت است و همچنین به هم خوردن تعادل در راه رفتن و البته افتادن. پژوهشگران شیوه‌های تازه‌ای را برای رفع این نارسایی توصیه می‌کنند، که کاربرد دارد.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.