مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۱۰ هکتار از منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد دچار حریق شده است و تلاش برای اطفای آن ادامه دارد.
 بنابر اعلام روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان مهرداد فتحی بیرانوند اعلام کرد: این آتش سوزی که در نیمه شب گذشته شروع شده بود و تا صبح ادامه داشت در یک مرحله خاموش شده که با توجه به وزش باد، توپوگرافی و همچنین جنگلی بودن این منطقه دوباره شعله ور شد.
وی افزود: هم اکنون محیط بانان مشغول اطفای این حریق هستند و عملیات مهار آتش در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد مشرف به روستای «چگه میرزاوند» شهرستان چگنی همچنان ادامه دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به سختی مهار آتش در این منطقه به علت صخره‌ای و سخت گذر بودن آن گفت: تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد نزدیک به ۱۰ هکتار از منطقه از این حریق آسیب دیده باشد.
فتحی بیرانوند گفت: تحقیقات در خصوص علل آتش سوزی ادامه دارد و میزان دقیق خسارت بعد از مهار کامل آتش، بررسی و اعلام خواهد شد.
منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد با مساحتی برابر با ۶۹ هزار و ۵۰۰ هکتار ابتدا در سال ۱۳۴۷ به عنوان شکار و تیراندازی ممنوع تحت حفاظت قرار گرفت و بعد در سال ۱۳۶۹ به منطقه حفاظت شده ارتقاع یافت. 
۲۷۲ گونه گیاهی و ۱۳۸ گونه جانوری در این منطقه شناسایی شده‌ است.
جانوران مهم این منطقه سنجاب ایرانی، بز و پازن، خرس قهوه‌ای، پلنگ ایرانی، گربه وحشی، رودک، کبک دری، تیهو، کبک، بلدرچین، کرکس کوچک، شاهین، یلوه جنایی، عقاب طلایی، مار قیطانی، تیرمار خراسانی، گرزه مار، مار فلس درشت و جکوی مدیترانه‌ای هستند.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.