سایت خبری الجزیره در گزارشی چند تصویر از حادثه ۱۱ سپتامبر را منتشر کرد.
به گزارش ایسنا در این گزارش الجزیره که روز چند روز پس از سالگرد این حادثه منتشر شده، آمده است: تصاویر همیشه گویاتر از کلمات بوده‌اند؛ به ویژه در حوادث تاریخی مهمی که هیچگاه فراموش نمی‌شوند. حادثه ۱۱ سپتامبر یکی از بدترین اتفاقات در تاریخ ایالات متحده آمریکاست که حتی تصاویری که بدون هماهنگی قبلی درباره این رویداد گرفته شده‌اند، نمادهایی از این روز در تاریخ آمریکا محسوب می‌شوند.
در ادامه این گزارش، چند تصویر درباره این حادثه تروریستی را به انتخاب الجزیره مشاهده می‌کنید.
لحظه اعلام خبر به بوش
تصویر زیر جورج بوش پسر، رییس جمهور وقت آمریکا را نشان می‌دهد که در حال بازدید از یکی از مدارس در ایالت فلوریدا بوده و در میان کودکان نشسته است. در همان حین رییس کارکنان کاخ سفید در گوش او خبر حمله به مرکز تجارت جهانی را می‌دهد. در همان لحظه عکاس خبرگزاری اسوشیتدپرس که برای ثبت عکس‌های بازدید بوش از مدرسه همراه او بوده است، متوجه تغییر حالت صورت او شده و عکسی را می‌گیرد که اکنون به یکی از عکس‌های نمادین حادثه ۱۱ سپتامبر تبدیل شده است.

لحظه برخورد هواپیمای دوم
تصویر زیر که قبل از برخورد هواپیمای دوم با برج‌های دوقلوی آمریکا است، توسط عکاس خبرگزاری رویترز به ثبت رسیده است. این تصویر تنها چند لحظه قبل از برخورد دومین هواپیمای ربوده شده با برج جنوبی و در حالی که برج شمالی در حال سوختن بوده، ثبت شده است.

تصویر بعدی را نیز عکاسِ عکس قبل، چند لحظه بعد به ثبت رسانده است. در این عکس دومین هواپیما نیز با مرکز تجارت جهانی برخورد کرده و برج جنوبی نیز در حال سوختن است.

تصاویر هوایی از ویرانه ها
تصاویری هوایی توسط یکی از افسران سابق نیروی دریایی آمریکا پس از حادثه به ثبت رسیده که ویرانه‌های مرکز تجارت جهانی را به نمایش می‌گذارد. می‌توان گفت این تصاویر و دیگر تصاویری که از این حادثه تروریستی گرفته شد، جزو عوامل کمک کننده در تصمیم جورج بوش برای حمله به افغانستان و عراق به بهانه مبارزه با تروریسم بودند.

خیابان‌های اطراف مرکز تجارت جهانی
بر اساس این گزارش، در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ تنها همین دو هواپیما ربوده نشدند، بلکه دو هواپیما دیگر نیز ربوده شد که یکی به ساختمان پنتانگون برخورد کرد و دیگری در ایالت پنسیلوانیا سقوط کرد. در این حملات حدود ۳۰۰۰ نفر با ملیت‌های گوناگون از جمله مسافران هواپیماها، خدمه هواپیماها، افرادی که در ساختمان‌ها بودند، آتش نشانان و تیم فوریت‌های پزشکی کشته شدند.
انتهای پیام

source