مراسم افتتاحیه سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو با حضور خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، مراسم افتتاحیه سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو جمعه (دوم مهرماه ۱۴۰۰)  ساعت ۱۶ در محل نمایشگاهی مسکو با حضور خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشور برگزار شد.
در این آیین، مسعود احمدوند (رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو)، ایوب دهقان‌کار (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران)، حسین صفری (معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران)، سعید کرمی (مدیرعامل انتشارات سروش)، رئیس آژانس فدرال چاپ و نشر، مقامات و میهمانان و ناشران داخلی و خارجی حضور داشتند.
خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان با بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب و با موضوعاتی چون دفاع مقدس، هنر، ادبیات، ایران‌شناسی، زبان فارسی، شعر و ادبیات در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو حضور دارد. این موسسه در این دوره از نمایشگاه به معرفی طرح گرنت، نشر جمهوری اسلامی ایران و معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب بروشور و کاتالوگ می‌پردازد.
خانه کتاب و ادبیات ایران در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو همچنین توسعه دیپلماسی فرهنگی و تقویت اقتصاد فرهنگ از طریق تبادل رایت کتاب‌های ایرانی را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.