مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور پیامی، با تاکید بر این‌که کودکان طالب حقیقت و به دنبال شادی و نشاط هستند، هفته‌ ملی کودک را فرصتی دانسته برای این‌که به بچه‌ها از دریچه تازه‌ای عشق ورزید و طور دیگری آن‌ها را دید.
به گزارش ایسنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مهدی علی‌اکبرزاده همزمان با فرارسیدن ۱۶ مهر، روز جهانی کودک و اولین روز از هفته‌ ملی کودک، پیامی خطاب به عموم علاقه‌مندان دنیای کودکی و دست‌اندرکاران فرهنگ و هنر کودک صادر کرد.
متن پیام مهدی علی‌اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته ملی کودک سال ۱۴۰۰ به این شرح است:
«امروزه پیشرفت روزافزون کشورهای توسعه‌یافته به میزان اهمیت و توجهی است که برای کودکان‌شان قائل هستند و به طور قطع جامعه‌ای که زمینه رشد و شکوفایی کودکان را بهتر و بیشتر فراهم آورده باشد، جامعه‌ای بانشاط، سرزنده، باانگیزه و آگاه را فراروی خود قرار داده است.
فرصت‌سازی، داشتن برنامه برای پرورش و ارتقاء سطح بینش و آگاهی کودکان با در نظر گرفتن بسط ارزش‌ها و باورهای دینی، معنوی و هویتی، بدون تردید تضمین‌کننده نسلی متعهد، آگاه، بانشاط و مهرورز خواهد بود.
هفته ملی کودک بهانه و فرصتی مغتنم است تا چشم‌ها را شست و کودکان را جور دیگری دید و به نیازهای ویژه‌شان توجه کرد و در یک جمله آن‌ها را بیشتر فهمید. این فهم و درک و تفاهم می‌تواند به درستی نوع روابط اجتماعی آینده‌سازان این مرز و بوم را بنیان نهد.
هفته ملی کودک فرصتی است تا از کودکان بیاموزیم و یاد بگیریم که از بدی‌ها دور باشیم و مهربانی، رفیق همیشگی راه‌مان باشد.
حضرت رسول اکرم(ص)، پیامبر مهر و مهربانی و دوستدار کودکان می‌فرمایند: به کودکان خود بنگرید و از آنان بیاموزید.
برای پرورش روح و جسم کودکان باید دغدغه داشت و برنامه. باید با بالا بردن اعتماد به نفس، خودباوری، ایجاد انگیزه و نشاط در وجودشان انسان‌هایی توانمند، قوی، صاحب‌اندیشه و متعهد را به جامعه هدیه کرد و این وظیفه مسئولان، فعالان حوزه کودک و سیاست‌گذاران است.
رهبر معظم انقلاب هم به درستی به اصحاب فرهنگ و هنر و اندیشه متذکر شدند که: «امروز کلید پیشرفت این کشور به میزان زیادی دست شماست. شما می‌توانید این نسل را یک نسل پیش‌رونده، امیدوار، پرشوق، معتقد به خود و معتقد به ارزش‌های اسلامی و ملی خود بار بیاورید.»
هفته ملی کودک فرصتی است برای این‌که به بچه‌ها از دریچه تازه‌ای عشق ورزید و طور دیگری آن‌ها را دید.
کودکان تشنه حقیقت‌اند و به دنبال شادی و نشاط و نیازمند توجه و محبت.
زمانی می‌توانیم جامعه و جهانی آکنده از زیبایی‌ها و سراسر خیال و نشاط برای کودکان رقم بزنیم که نیازهای به‌روز آن‌ها را بشناسیم و با توجه به شناخت دنیا و ایمان به توانمندی‌های‌شان شرایط شکل‌گیری شخصیت پایدار آن‌ها را رقم بزنیم و چه بهانه‌ای بهتر از هفته ملی کودک که در این مسیر بتوانیم گام‌های اساسی برداریم.
امیدوارم هفته ملی کودک امسال با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» و با مهرورزی، عشق و توجه به کودکان، دستاوردی ارزشمند چون لبخند رضایت حضرت دوست را برای‌مان در پی داشته باشد.»
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *