Wp Header Logo 8.png

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» که به قلم کارل لایمر و والتر گزه‌کین و با ترجمه‌ای از محسن الهامیان در انتشارات سوره مهر به چاپ سوم رسیده، اثری ارزشمند و جامع است که هم مباحث تئوریک و هم مباحث عملی را در بر دارد.

«کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» از دو بخش مجزا تشکیل شده است. قسمت اول با عنوان «کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» در 5 فصل شامل: اساس شیوه من در در تربیت گوش موزیکال، شاگرد تمرین را شروع می‌کند، تفسیر طبیعی، اهمیت دادن به تمرین و مسائل خاص تکنیکی به قلم لایمر و گزه‌کین به نگارش درآمده است.

گزه‌کین در مقدمه قسمت اول شرح می‌دهد که «این رساله شیوه من در نوازندگی است. تکنیکی که من آن را اساس کار در نوازندگی پیانو می‌دانم. این قسمت، آموزش عملی برای آموزش‌های اولیه پیانو و نیز نوازندگان سایر سازها است.»

قسمت دوم کتاب به قلم لایمر و با عناوین: مقدمه و تعمق روی درک فکری آلماند از سوئیت فرانسوی باخ در می‌ماژور، تکنیک با کار فکری، ریتم، دینامیک، انواع لمس، جمله‌بندی و پدال، 7 فصلی هستند که خواننده را با مفاهیم عمیق‌تری از پیانونوازی آشنا می‌کند.

قسمت دوم منحصراً به تربیت پیانیست برای کنسرت می‌پردازد و شامل آموزش‌ برای معلمانی است که می‌خواهند شاگردانشان را تا پختگی هنری هدایت کنند. این قسمت مکمل قسمت اول و تجربیات آموزشی خود لایمر است که با منابع مختلف تکمیل شده است.

«کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» با شمارگان 300 نسخه و با قیمت 165 هزار تومان در بازار کتاب در دسترس علاقمندان به موسیقی و ساز پیانو است.

245245

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari