بیمارستان «ساسان» به 60 هزار بیمار شیمیایی خدمات می دهد – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «افشین مقصودی» رئیس و مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی ساسان در جمع شرکت‌کنندگان دوره آموزش بین‌المللی ابعاد پزشکی کمک و حفاظت در برابر کاربرد سلاح‌های شیمیایی که روز گذشته (سه‌شنبه) از خدمات پزشکی، توانبخشی و روند درمان جانبازان و مصدومان شیمیایی در بیمارستان تخصصی ساسان بازدید کردند، اظهار داشت: در این بیمارستان افتخار خدمت به جانبازان جنگ تحمیلی ایران و خانواده‌های ایثارگران را دارم. در این بیمارستان کادر درمان کارآزموده به جامعه ایثارگری خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه خدمات رایگانی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیماران ایثارگر این بیمارستان ارائه می‌شود، افزود: بیش از 60 هزار بیمار شیمیایی در این بیمارستان پرونده دارند که خدمات تخصصی و فوق تخصصی به این بیماران ارائه می‌شود.

دوره آموزش بین‌المللی ابعاد پزشکی کمک و حفاظت در برابر کاربرد سلاح‌های شیمیایی از تاریخ 23 تا 27 مهر ماه در حال برگزاری است.

نزدیک به 25 شرکت کننده خارجی در این دوره شرکت می‌کنند که توانمندی ارائه کمک به قربانیان سلاح‌های شیمیایی را دارند و اطلاعات و تحقیقات خود را در قالب مقاله و پژوهش به اشتراک می‌گذارند.

در این دوره طی 5 روز مقالات و تحقیقاتی در خصوص انواع سلاح‌های شیمیایی، خطرات کاربرد آنها، نحوه حفاظت در برابر آنها، علائم مصدومیت‌های ناشی از کاربرد سلاح‌های شیمیایی و روش‌های درمانی توسط متخصصان و اساتید ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari