سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس در این نشست ضمن تسلیت شهادت مظلومانه مردم غزه گفت: نیاز به یک دستورالعمل به عنوان مقررات بومی استان برای مناقصه‌های استانی داریم که بسیج مهندسین عمران و معماری می‌تواند پیش‌نویس این شروط برای پیمانکاران داخلی و خارجی از استان را تهیه کند.

او گفت: همایش، کنگره و برنامه‌های علمی در سطح ملی با محوریت و میزبانی فارس را مورد حمایت قرار می‌دهیم.

سردار بوعلی، خانه نوآوری صنعت راه و ساختمان را متمایز از استان‌های دیگر عنوان، و بر معرفی این مرکز به مدیران استانی و کشوری تاکید کرد.

او بر حضور بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت در جلسات سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری تاکید کرد و گفت: این سه مجموعه مکمل هم هستند و این فاصله نباید وجود داشته باشد.

فرمانده سپاه فجر فارس بر وجود یک مکان به عنوان مرجع دانش‌بنیان بسیج با محوریت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان تاکید کرد.

نیما زارع مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری فارس هم در این نشست گفت: بسیج مهندسین عمران و معماری در قالب ۷ کارگروه تخصصی فعالیت می‌کنند.

او گفت: برای اولی بار به همت بسیج مهندسین عمران در ایام اربعین، موکب این سازمان جهت خدمات‌دهی به زائران اباعبدالله در‌عمود ۱۱۲۵ برپا شد. 

حمیدرضا پدرام مدیر کارگروه نظام مهندسی هم در ادامه این نشست به تشریح فعالیت‌های این کارگروه پرداخت و گفت: برگزاری اولین دوره مسابقات قرآنی نظام مهندسی، جلسات متعدد در باب مسکن ملی، برگزاری همایش‌های مختلف و اردو‌های راهیان پیشرفت، برپایی موکب اربعین، بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان عوض، از جمله خدماتی است که این کارگروه ارائه داده است.

سعیده قادری مسئول کارگروه معماری سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری فارس هم در ادامه گفت: با توجه به تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان معماری، با محوریت احیای بافت تاریخی شیراز، برنامه روز معمار برگزار شد.

سفر به شهرستان خفر برای طراحی یک مدرسه الگو، دریافت برگزاری جایزه بین‌المللی بقیع که علی رغم پیگیری‌های متعدد، هنوز به نتیجه نرسیده، طراحی المان شهدای مهندس در بزرگراه مهندسین، از جمله برنامه‌هایی است که قادری به آن اشاره کرد.

او گفت: برگزاری کنگره بزرگ زنان مهندس در ایام هفته مهندس برای اولین‌بار به صورت ملی، و از سال‌های بعد در سطح بین‌المللی از برنامه‌های پیش روی کارگروه زنان و خانواده سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری است. 

در ادامه این نشست، محمدصالح مقدسی مسئول کارگروه آب و محیط زیست سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری فارس با بیان اینکه این کارگروه بیش از یک سال و نیم گره‌های عرصه آب را در طرح سحاب (ستاد حفاظت آب) گردآوری کرد، افزود: مشکلات موجود در حوزه آب، صرفا با دستگاه‌های دولتی اجرایی نیست و نیاز است مجموعه‌هایی مردمی و جهادی در‌کنار این دستگاه‌ها باشند.

او با تاکید بر اجرایی شدن این دستورات در حوزه آب استان، ادامه داد: در ادامه این طرح، قرارگاه تخصصی جهادی سحاب را در پنج بعد مطالبه‌گری با قوانین اجرایی نشده در حوزه آب، بعد علمی پژوهشی با ثبت کردن نشریه علمی تخصصی در این حوزه، همایش ملی و بین‌المللی نشان سقا در روز میلاد حضرت اباالفضل (ع)، تشکیل گروه تخصصی جهادی آب با انجام پروژه‌های بزرگ آب رسانی در استان، و در نهایت بعد حقوقی در حوزه آب با احیای پلیس آب، از فعالیت‌های این کارگروه در سال گذشته است.

ستودگان، مدیر اولین مرکز نوآوری راه، ساختمان و مهندسی کشور با بیان اینکه ۳۲۷ شرکت را در کشور شناسایی و تحت پوشش گرفتیم، از انعقاد تفاهم‌نامه با ۱۴ سمت تولیدی دانش‌بنیان در کشور، و برگزاری جلسات متعدد با نظام مهندسی کشور و استان برای راه‌اندازی اولین ساختمان صفرانرژی خبر داد.

خورشیدی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس هم در این نشست با اشاره به نقش برجسته سپاه پر‌خل مشکلات، امنیت و اقتدار ایران، تصریح کرد: دو سال گذشته برای جامعه مهندسین بسیار سخت بود و اگر بسیج مهندسین نبودند، اتفاقات بدی می‌افتاد.

source

توسط