استقلال در بازی مقابل آلومینیوم با اتکا بر گل ارزشمندی که آرمان رمضانی به ثمر رساند توانست پیروزی را مال خود کند و همچنان در جمع بالا نشینان جدول حضوری پررنگ داشته باشد. کسی که برای آبی پوشان پایتخت گلزنی کرد، طی سالیان اخیر حضوری بسیار پرفراز و نشیب در فوتبال ایران داشته و البته گاهی اوقات گل‌های فوق العاده حساس و پیروزی‌بخشی را هم برای استقلالی‌ها به ثمر رسانده است. بازیکنی که در میان خود بازیکنان و مربیان تیمش به ادب و بی‌حاشیه بودن معروف است. 

یاغی آرام

وقتی در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ فرهاد مجیدی که خودش به تازگی برای سومین مرتبه سرمربی استقلال شده و جای محمود فکری را گرفته بود، تاکید کرد آرمان رمضانی را می‌خواهد همه تعجب کردند چون این بازیکن  در پرسپولیس حضور داشت و به خاطر نمایش ناموفق، یحیی گل محمدی دیگر تمایلی به ادامه همکاری با او نداشت اما فرهاد مجیدی اصرار کرد که رمضانی را می‌خواهد و او به صورت مستقیم از پرسپولیس به جمع بازیکنان استقلال پیوست تا به نوعی حکم یاغی را پیدا کند اما در تمام این سال‌ها هرگز علیه پرسپولیس و یحیی گل محمدی حتی یک کلمه هم حرف نزد و سکوت اختیار کرد.

مودب و تحصیلکرده 

رمضانی یکی از بازیکنان مودب استقلال محسوب می‌شود که تحصیلات دانشگاهی هم دارد او در میان همبازیانش به ادب و احترام گذاشتن نسبت به سایر نفرات مشهور است.

عوض شدن نظر نکونام

چندی قبل وقتی جواد نکونام اعلام کرد به آرمان رمضانی از نظر فنی احتیاج ندارد، خیلی‌ها تصور می‌کردند این بازیکن که به برنامه فوتبال برتر دعوت شده بود، با استفاده از این تریبون کنایه‌هایی را نثار نکونام و استقلالی‌ها خواهد کرد ولی برخلاف انتظار، فوق العاده مودبانه حرف زد و گفت: انتخاب بازیکنان در حیطه وظایف سرمربی است و به تصمیم آقای نکونام احترام می‌گذارم. اتفاقاً همین حرف‌ها موجب شد جواد او را دوباره به استقلال برگرداند و حالا مشخص شده که تصمیم درستی هم گرفته است چون رمضانی طی دیدارهای اخیر به ویژه جدال مقابل هوادار و آلومینیوم اراک یکی از موثرترین بازیکنان استقلال بوده است. او در این مسابقات علاوه بر اینکه گل زده و پاس گل داده است، ۸۰ درصد پاس‌هایش هم صحیح بوده و ۵ مرتبه نیز شوت در چهارچوب داشته است. البته آرمان در همین دو دیدار یک گل هم به ثمر رساند اما داور آن را مردود اعلام کرد.

گل‌های حیاتی

آرمان رمضانی طی ۳۰  ماه گذشته سه گل بسیار ارزشمند، ۳ امتیازی و حیاتی برای استقلال به ثمر رسانده است. او در بهار سال ۱۴۰۰ هنگامی که فرهاد مجیدی به واسطه ناکامی در دربی زیر تیغ انتقادات قرار داشت در آخرین دقایق بازی با صنعت نفت که به میزبانی حریف برگزار می‌شد، توانست تک گل پیروزی بخش استقلال را به ثمر برساند و آبی‌پوشان با اتکا بر همین گل به آرامش برسند. این اتفاق بهار سال قبل نیز تکرار شد و رمضانی در دقیقه ۸۸ بازی با شهر خودرو گره را گشود و استقلال را به گل رساند. پیروزی که نقش مهمی در قهرمانی بی‌شکست آبی پوشان ایفا کرد. سه گانه گل‌های ۳ امتیازی آرمان جمعه شب تکمیل شد و او توانست با یک ضربه سر زیبا دروازه آلومینیوم اراک را بگشاید تا روند کامیابی‌های شاگردان جواد نکونام همچنان ادامه پیدا کند. بدون شک تصمیم درست سرمربی استقلال در حفظ آرمان و انگیزه بالایی که خود این بازیکن به خرج داد، نقش مهمی در موفقیت او ایفا کرده است موفقیتی که البته منافعش علاوه بر خود بازیکن به استقلال هم می‌رسد.

source

توسط