به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آئین اختتامیه نخستین دوره جشنواره سلاله، امروز هشتم آبان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، سیدعزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مسئولان کشوری و لشکری و متولیان و خادمان بقاع متبرکه سراسر کشور در هتل ارم برگزار شد.

حجت الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم در خصوص برگزاری  جشنواره سلاله گفت: در کنار برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه بقاع متبرکه صورت می پذیرد، برای اولین بار موضوع جشنواره مطرح شد تا دست اندرکاران بقاع متبرکه دستاوردهای خود را به رقابت بگذارند، زیرا معتقدیم در این روش الگوسازی می شود و برکات مختلف دارد. 

وی اظهار کرد: از زمانی که رونمایی جشنواره سلاله در دهه کرامت انجام شد با توجه به‌ تراکم کاری و برگزاری برنامه های مختلف تلاش بسیار صورت گرفت و توجیهات انجام شد و 1260 امامزاده در این جشنواره شرکت کردند. این جشنواره در محورهای قرآنی فرهنگی و اجتماعی و عمرانی برگزار شد و جمعا 20 موضوع در نظر گرفته شده بود که جزو اولویت‌های اقدامات سازمان در زمینه  برگزاری نماز جماعت در بقاع، موضوعات قرآنی و عمرانی و غیره است.

حجت الاسلام عادل افزود: پس از اطلاع رسانی که صورت گرفت، بالغ بر 6 هزار اثر ارائه شد. داوری‌ها در مرحله اول در سطح استان انجام شد و آثار 150  بقعه متبرکه به مرحله کشوری رسید و امروز در اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان تجلیل به عمل می‌آید. علاوه بر محورهایی که انتخاب شد در هر محور گزینه ابتکارات را در نظر گرفتیم که بتوانیم از این اقدامات ایده بگیریم و موضوع دیگر که رسما در نظر گرفته نشده بود، بحث رسانه بود اما عملا آن دسته از بقاع متبرکه موفق به کسب رتبه برتر شدند که توانسته بودند اقدامات خود را رسانه ای کنند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari