به گزارش خبرگزاری تسنیم و به روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ مراسم تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با حضور عباس جوهری معاون سیاسی، اجتماعی استانداری تهران، محمد هاشمی جانشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرتضی خدمتکار آرانی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار تهران، محمدجواد زهرایی مدیرکل تبلیغات اسلامی، محسن رحیمی رئیس حوزه هنری، مهدی رمضانی چابک مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها، محمد خراسانی‌زاده مدیرکل دفترهنرهای تجسمی، علی فروزانفر مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، روسای شهرستان‌ها و اهالی فرهنگ و هنر کشور برگزار شد.

عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با آرزوی پیروزی جبهه مقاومت اظهار داشت: امیدوارم مردم مظلوم فلسطین به پیروزی های بزرگ تری دست یابند و شاهد محو کامل رژیم غاصب و کودک کش صهیونیست باشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با بیان اینکه مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران متولی و مسئول فرهنگ استان تهران محسوب می شود، یادآور شد: اعتقاد راسخ مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این معطوف شده است که مقوله فرهنگ، یک اصل مهم است و دیگر مسائل در ذیل و حاشیه آن قرار می گیرند؛ در اجرا نیز می کوشیم تا به این موضوع جامه عمل بپوشانیم.

وی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران را به عنوان نقطه کانونی و پرچمدار فرهنگ و هنر قلمداد کرد و افزود: این اداره کل به عنوان متولی اصلی امور فرهنگی در استان تهران، می بایست که تمام حوزه مرتبط با فرهنگ و هنر را راهبری کند؛ همچنان که به توفیقات دیده‌ای نیز در این خصوص دست یافته است؛ و انشاالله در آینده نیز شاهد استمرار این روند باشیم. ما شاهد بوده‌ایم که فعالیت های تحول گرایانه که در استان تهران انجام شده است به عنوان الگو توسط دیگر استان ها نیز پیگیری و اجرا شده است و در سطح بین المللی نیز بازتاب گسترده داشته است؛ بنابراین پذیرفتن مسئولیت در این استان بسیار دشوار خواهد بود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران به نقش بی بدیل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در عرصه های مختلف پرداخت و به جایگاه ویژه این اداره کل در ساختار شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در دوره مدیریت جدید، انتظار می رود تا با مدیریت مبتنی بر حل مسئله در مجموعه شهرستان‌های استان تهران بتواند تا با شناسایی ظرفیت و استعدادهای موجود در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام های مؤثرتری بردارد. توجه و تکریم هنرمندان توانمند و متعهد کشور از دیگر وظایف مهم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می رود که امید است تا در این دوره مدیریتی، مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

محمد هاشمی جانشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با تقدیر از زحمات و تلاش های محمد خراسانی‌زاده و مهدی رمضانی چابک در دوره مسئولیتشان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برای علی فروزانفر در منصب جدید آرزوی موفقیت کرد و گفت: با توجه به تجارب و اندوخته های ایشان در حوزه های مختلف هنری و فرهنگی، انتخاب وی انتخابی شایسته بوده و امید است تا با بهره گیری از این اندوخته ها، شاهد تحول و تحرک بیشتر در این اداره کل باشیم.

جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌ها در ادامه، بهبود شرایط بودجه ای، مالی و معیشتی را از مسئولیت‌های جدی مدیرکل جدید دانست و بر لزوم توجه به توسعه کارهای فرهنگی در شهرستان‌ها و اهتمام نسبت به شناسایی سرمایه های انسانی، کشف و توانمندسازی این سرمایه ها تأکید کرد.

مهدی رمضانی چابک نیز در این نشست ضمن خیرمقدم به مدعوین حاضر در جلسه، از محمد خراسانی‌زاده تقدیر و برای علی فروزانفر آرزوی موفقیت کرد. وی دوره خدمت در این اداره کل را فرصت ذی قیمتی ارزیابی کرد و حمایت های مادی و معنوی هرچه بیشتر مجموعه‌های مختلف را، در حمایت از اقدامات فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خواستار شد.

محمد خراسانی زاده مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جایگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران را نسبت به قبل متفاوت خواند و خاطرنشان کرد: توفیقات و اقداماتی که در دوره مسئولیت اینجانب به وقوع پیوسته است؛ حاصل تلاش و همدلی همکاران اداره کل در طول این مدت بوده است.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود ظرفیت و نیروی انسانی کارآمد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، بیان داشت: در مدت مسئولیت خود در اداره کل با همراهی  همکاران سختکوش، برنامه ای راهبردی طراحی شد و پیشنهاد می‌کنم تا در دوره مدیریت جدید با ملاحظه و بررسی این برنامه، روند پیشرفت اداره کل فرهنگ استان تهران استمرار یابد.

گفتنی است؛ که قرائت و اهدای حکم علی فروزانفر در منصب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، تقدیر و تشکر از محمد خراسانی‌زاده و مهدی رمضانی چابک بخاطر زحمات و تلاش‌هایشان در مدت سکانداری این اداره کل از دیگر بخش های این مراسم بود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari