پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است شاگردان گل‌محمدی به دلیل مصدومیت بازیکنان تأثیرگذارشان و البته خستگی، مقابل ملوان امتیاز از دست دادند.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره تساوی پرسپولیس مقابل ملوان بندر انزلی در هفته هشتم لیگ برتر، اظهار داشت: به نظرم بازی جالبی نبود. پرسپولیس احتیاج به پیروزی و سه امتیاز داشت، اما ملوان با ارائه یک بازی منطقی و نیمه بسته مقابل قهرمان لیگ برتر ایران و نایب قهرمان آسیا دنبال یک امتیاز بود. پرسپولیس با بازی‌هایی که داشته توقع تماشاگران و لیگ را بالا برده است و کسی جز پیروزی از آنها انتظاری ندارد. از آنجایی که استقلال رقیب دیرینه پرسپولیس هم به پیروزی رسیده بود انتظارات از پرسپولیس بالاتر از این عملکردی بود که مقابل ملوان نشان داد.
وی در ادامه افزود: به نظرم پرسپولیس، پرسپولیس همیشگی نبود و خستگی در ساق پای بازیکنان مشهود بود. به هر حال وقتی تیمی بازی حساسی در لیگ قهرمانان آسیا دارد و به صورت فشرده بازی بعدی خود در لیگ برتر را برگزار می‌کند، دچار خستگی می‌شود. این قضیه استثنایی ندارد و میان پرسپولیس و سپاهان هم تفاوتی نیست. بعد از این تساوی، باید با ریکاوری لازم یحیی گل‌محمدی تیم را برگرداند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با اشاره به تغییر پست‌های غیرتخصصی اما اجباری سرخپوشان مقابل ملوان بندر انزلی، تصریح کرد: وحدت حنانوف به‌عنوان مدافع راست تخصصی به میدان می‌رود، اما شرایط پرسپولیس به دلیل مصدومیت‌ها طوری شده که گل‌محمدی ناچار است این بازیکن را در پست هافبک نفوذی و هافبک دفاعی به کار بگیرد. اگر چه او خوب بازی کرد و زحمت کشید، ولی در اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمی‌کند که مصدومیت‌ها شرایط را متفاوت رقم زده است. وقتی شاه‌مهرهای پرسپولیس درگیر مصدومیت هستند و نشاط ندارند، طبیعتاً این تیم نمی‌تواند مهاجم خود را تغذیه کند. بهترین هافبک پرسپولیس و بهترین دفاع وسط تیم مصدوم هستند. مهدی ترابی هنوز با اوجش فاصله دارد و نفرات جایگزین آنچنان نتوانستند، کارایی لازم را داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا بازیکنان ذخیره پرسپولیس با وجود مصدومیت شاه‌مهره‌های این تیم، نتوانستند از فرصت حضور در میدان به خوبی استفاده کنند، گفت: در مورد نفرات جایگزین سرمربی تیم با توجه به شرایط تمرینات و تاکتیکش تصمیم می‌گیرد. بازی در پرسپولیس افتخار هر فرد یا بازیکنی است و قطعاً با تمام وجود بازیکنان به میدان می‌روند. البته شاید گاهی اوقات در زمین فوتبال مسائل به دلخواه‌شان پیش نرود.

مهدوی در مورد اینکه ملوان با هدایت تارتار فرصت داشت و می‌توانست مقابل پرسپولیس برنده باشد، تأکید کرد: بله، این فرصت وجود داشت. به ویژه در دقیقه 5+90 که برای پرسپولیس ضربه ایستگاهی شکل گرفت، اما همان صحنه به ضدحمله‌ای با تعداد نفرات بالا برای ملوان تبدیل شد که به دلیل کم‌تجربگی و جوانی بازیکنان تیم میزبان تبدیل به گل نشد. چه بسا که آنها (ملوان) می‌توانستند برنده بازی باشند. به عقیده من تیم مهدی تارتار بازی خوبی را ارائه کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تساوی سپاهان مقابل نساجی و پیروزی استقلال در هفته هشتم لیگ برتر، پرسپولیس آنچنان برای پیروزی قوی عمل نکرد، اظهار داشت: هنوز صحبت درباره صدر جدول زود است. شما در نیم‌فصل و پایان فصل می‌توانید درباره جدول صحبت کنید. البته به قهرمان نیم‌فصل هم جام نمی‌دهند، اما از نظر روحی قطعاً تاثیرگذار است. پرسپولیس در این دیدار خارج از خانه امتیاز از دست داد، اما اگر در بازی‌های خانگی خود بتواند پیروز باشد و در بازی‌های خارج از خانه حداقل امتیاز را کسب کند، قطعاً می‌تواند موفق باشد.

source

توسط