خودروسازان برای ورود به بازارهای منطقه برنامه ریزی کنند – فرهنگی خبری

به گزارش پرشین خودرو، عزت الله اکبری تالارپشتی، با بیان این مطلب گفت: اجرای درست دستورات رهبری در اجرای اصل 44 قانون اساسی می‌توانست جهشی در صنعت خودرو ایجاد کرد.»

این نماینده مجلس در حاشیه بازدید از غرفه محصولات بهمن در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو اظهار داشت: تنها راه نجات اقتصاد ایران، رفع موانع پیش روی فعالان بخش خصوصی است و در سالیان گذشته رشد بخش خصوصی به رغم همه سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌ها قابل قبول بوده است.

تالارپشتی تلاش‌های گروه بهمن در داخلی سازی محصولات تجاری و سواری را ارزشمند دانست و تصریح کرد: گروه بهمن به عنوان خودروساز بخش خصوصی گام‌های موثری در داخلی‌سازی برداشته است. طبق آمارهای این شرکت، سیر داخلی سازی محصولات بهمن در سالیان اخیر صعودی بوده که اجرای پروژه‌ها منجر به رقابتی شدن قیمت محصولات بهمن در مقایسه با سایر رقبا شده است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس، رفع موانع پیش روی بخش خصوصی را وظیفه دولت دانست و با انتقاد از تداوم رویکردهای غلط و -به تعبیر رهبری- غرض‌ورزانه در مواجهه با بخش خصوصی اضافه کرد: دولت باید فضا را مهیا کند و نباید رقیب بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باشد.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به جایگاه و مشروعیت ایران در منطقه، از خودروسازان دعوت کرد تا برای ورود به بازارهای منطقه برنامه‌ریزی کنند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: ساختارها باید به نفع بخش خصوصی اصلاح شوند تا با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشد.

به گفته وی، دولت باید نیازهای خود را به بخش خصوصی اعلام کند تا آنها بتوانند پاسخی برای خواسته دولت پیدا کنند. و در نمایشگاه تحول صنعت خودرو شاهد بودیم، توجه خودروسازان به خودروهای برقی جلب شده و این نشان می‌دهد صنعت و بخش خصوصی می‌تواند به سرعت پاسخ مناسبی برای خواست‌های دولت پیدا کند.

source

توسط