احمد نجفی با «هشت پا» به تلویزیون می‌آید/ در «نامیرا» نقش قاضی شریع را بازی می‌کنم – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، خبرها درباره سریال‌های تلویزیون با گمانه‌زنی پیش می‌رود و کمتر خبر رسمی از طرفِ سیمافیلم به همراه جزئیات و مثلِ گذشته از طرف تهیه‌کنندگان به گوش می‌رسد. البته مهدی نقویان رئیس سیمافیلم آماری از سریال‌های تلویزیون اعلام کرده اما جزئیات آن کمتر مطرح شده است. 

یکی از مصادیق آن، سریال «هشت پا» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی است که در سکوت خبری فیلمبرداری را شروع کرد و البته این سکوت را سردار منتظرالمهدی سخنگو و معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس به هنگام بازدید از پشت صحنه این مجموعه تلویزیونی شکست که چنین کاری در حال ساخت است.

پس از آن مهدی نقویان رئیس سیمافیلم در میان اعلام سریال‌های تازه تلویزیون به نام «هشت پا» ساخته احمد معظمی که یک کار پلیسی است نیز اشاره کرد.

سریالی که شنیده می‌شود این روزها در 13 قسمت در حال فیلمبرداری است. البته درباره جزئیات حضور بازیگرانش نکته‌ای به میان نیامده اما با نگاهی به تنها تصویری که از پشت صحنه این سریال بیرون آمده چهره محمد صادقی در صفِ اول دیده می‌شود.

بازیگری که مدت‌ها از او خبری نیست و پیش از این در سریال‌های پلیسی، اجتماعی و تاریخی نقش‌های ماندگاری از خود به جای گذاشته است. نقش‌هایی که برخی از آنها در ذهن مخاطب مانده و با آن خاطره دارند. از جمله آن می‌توان به «بن مطیع» سریال مختارنامه و نقش حضرت ابراهیم در فیلم «ابراهیم خلیل‌الله» اشاره کرد.

سریال , صدا و سیما , تلویزیون , سینما , جشنواره فیلم فجر ,

بازدید سخنگوی پلیس از سریال «هشت پا»

شاید یکی از نکات جالب بازدید سخنگوی پلیس از پشت صحنه «هشت پا» این باشد که نام دیگر سریال‌هایی را برای اولین بار مطرح کرد که از فضای پلیسی و جنایی برخوردارند. او نام سریال «ناریا» و «ازازیل» را آورد که «ناریا» را این روزها جواد افشار برای تلویزیون تولید می‌کند و «ازازیل» به کارگردانی حسن فتحی در فضای‌ رسانه‌ای مطرح است که مقدمات آن برای پخش در شبکه نمایش‌خانگی آماده می‌شود. همچنین  «دفتر یادداشت» که قسمت اول آن منتشر شده و «غریبه» و «بازنده» که در راه‌اند. 

با احمد نجفی که صحبت کردیم او ابتدا نسبت به اتفاقات اخیر خانه سینما یک واکنش جالبی از خودش نشان داد و گفت «مثل اینکه گِل گرفتن کارساز نبوده و باید این در را سیمان گرفت». در ادامه اما از کارهای جدید خودش گفت که یکی هم «هشت پا» این روزهای تلویزیون بود. 

بازیگری که فرزندِ خرمشهر است، هم صندلی‌ داغش را در مقام مجری به‌یاد می‌آوریم و هم حضورش در کارآگاه علوی، معمای شاه، ملکوت و خیلی از کارهای تلویزیونی و سینمایی.

اما بعد از «ماهچراغ» و چند کار کوتاه دیگر اثر خاصی از او ندیدیم که این هم نکته دیگری بود احمد نجفی در گفت‌وگو با تسنیم به آن اشاره کرد. او گفت: برای انتخاب نقش عجله نمی‌کنم و در هرکاری هم نباید حضور داشت. بالأخره در طول این سال‌ها به لطف خدا و نظرِ مردم توانستیم کارهایی را بازی کنیم که مردم آن را بپسندند. حالا در هر نقشی صرفاً به دلیل معیشت باشیم و راهبردی در آن کارها نباشد هم به خودمان و هم مخاطب‌مان اجحاف کرده‌ایم. 

نجفی اما این روزها در یک فیلم سینمایی و یک سریال ایفای نقش می‌کند؛ این بازیگر پیشکسوت در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: خوشبختانه «نامیرا» این روزها در جریان فیلمبرداری است و من نقش قاضی شریع را بازی می‌کنم. نمی‌دانم به جشنواره فیلم فجر برسد یا نه؛ اما تلاش دوستان همین است. به جز بنده بازیگران دیگری از جمله داریوش ارجمند، لیلا زارع و خانم اسکندری ایفای نقش دارد. 

وی درباره «هشت پا» گفت: قرار است سر کار احمد معظمی به نام «هشت پا» که یک کار پلیسی است نیز حضور پیدا کنم. شاید این هفته یا هفته دیگر بازی من شروع شود.

نجفی همچنین در خصوص کار دیگری که قرار است آن را کارگردانی کند نیز این نکته را مطرح کرد: برای ساخت کار نمی‌خواهم عجله کنم و یک مقداری با طمئنینه پیش می‌روم. احتمالاً بعد از عید نوروز با ژانری در حوزه طنز و کمدی شروع خواهم کرد. البته نه طنزی مرسوم بلکه طنز خانوادگی و سالم بتواند با مردم ارتباط برقرار کند. قصه‌ای داشتیم دو سال پیش شروع کنیم. امیدوارم بتوانیم این کار را شروع کنیم و اتفاق خوبی را رقم بزند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari