مجموعه VAR لندن با هزینه بیش از یک میلیون پوند در ماه آگوست افتتاح شد. هاوارد وب، رئیس کمیته داوران ادعا می‌کند که این مرکز فوق‌پیشرفته «محیطی را ارائه می‌دهد که در آن بهترین نتایج ممکن را می‌توان به نفع بازی به دست آورد». اما تعدادی از مربیان لیگ برتر از جمله میکل آرتتا، یورگن کلوپ، اریک تن‌هاخ، دیوید مویس و گری اونیل از تصمیمات داوران ویدیویی در این فصل ناراضی بوده‌اند.

مارک هالسی، داور برتر سابق، گفت: «امکانات ارائه شده در استاکلی پارک باعث شده تا بیشتر شبیه یک کمپ تفریحی به نظر برسد. اما داوران و مسئولان آنجا هستند تا کار کنند. هاوارد وب یک مجتمع مرکزی می‌خواهد، اما به دفتر کاری نیاز ندارد تا پر از امکانات رفاهی و تفریحی باشد. پولی که در آنجا خرج شده بسیار هنگفت است و این کار چه ضرورتی دارد؟ اتاق‌های کنفرانس زیبا، مبلمان درجه یک، سالن بدنسازی و محوطه‌ای برای تنیس روی میز.»

داوران در استاکلی پارک می‌توانند از سالن استراحت، غذاخوری، سالن بدنسازی، اتاق ماساژ، میز بیلیارد، به‌علاوه بالکن در فضای باز با مبل‌ها و چشم‌انداز لندن استفاده کنند.

تصاویر| مجتمع فوق‌لوکس برای کمک داوران ویدئویی لیگ برتر/ تصمیمات شما درست نیست؛ با این امکانات پول هدر داده‌ایم!تصاویر| مجتمع فوق‌لوکس برای کمک داوران ویدئویی لیگ برتر/ تصمیمات شما درست نیست؛ با این امکانات پول هدر داده‌ایم!تصاویر| مجتمع فوق‌لوکس برای کمک داوران ویدئویی لیگ برتر/ تصمیمات شما درست نیست؛ با این امکانات پول هدر داده‌ایم!هالسی اضافه کرد: «اگر داوران ویدئویی تصمیمات درستی می‌گرفتند می‌توانستم هزینه کردن روی لوازم جانبی را درک کنم. اما آنها اینطور نیستند و این هدر دادن پول است. برخی از حوادثی که در چند هفته اخیر دیده‌ایم نشان داده‌اند که VAR هیچ پیشرفتی نکرده و به درستی کار نمی‌کند، نه به دلیل تکنولوژی، بلکه به دلیل کارکنانی که آن را اداره می‌کنند. ما باید به جای امکانات در استاکلی پارک، پول را صرف بهبود قضاوت باکیفیت و آموزش بهتر مسئولان کنیم. استاندارد داوری آن چیزی نیست که باید باشد. ما فقط تعداد انگشت شماری داور سطح بالا نظیر مایکل الیور، آنتونی تیلور و کریس کاوانا داریم و این کافی نیست. داوران ویدئویی نباید در استاکلی پارک مستقر شوند. آنها باید به عنوان بخشی از تیم داوران در زمین حضور داشته باشند. این باعث ایجاد روابط بهتر و کمک به فرآیند VAR می‌شود.»

کلوپ، سرمربی لیورپول، پس از اینکه دارن انگلند (کمک داور ویدئویی) به اشتباه گل لوئیس دیاس مقابل تاتنهام را رد کرد، خواستار بازی مجدد شد. پس از نارضایتی آرتتا بر سر گل جنجالی نیوکاسل، آرسنال خواستار تغییر داوری شد. توپچی‌ها ادعا کردند که گل آنتونی گوردون باید به دلیل خطا، هند، آفساید و خارج شدن توپ از بازی رد می‌شد. گرام سونس، سرمربی سابق نیوکاسل، «داوری بسیار ضعیف» را به شدت مورد انتقاد قرار داد، در حالی که هالسی و داوران سابق درموت گالاگر، کیت هکت، مارک کلاتنبرگ و کریس فوی همگی گفتند VAR باید گل گوردون را مردود می‌کرد. هکت ابراز ناراحتی کرد: «تصمیم به قبول این گل نشان داد که VAR طبق استانداردها عمل نمی‌کند. دنیا به ما می‌خندد.»

بیشتر بخوانید:

تصاویر| مجتمع فوق‌لوکس برای کمک داوران ویدئویی لیگ برتر/ تصمیمات شما درست نیست؛ با این امکانات پول هدر داده‌ایم!تصاویر| مجتمع فوق‌لوکس برای کمک داوران ویدئویی لیگ برتر/ تصمیمات شما درست نیست؛ با این امکانات پول هدر داده‌ایم!source

توسط