Wp Header Logo 264.png

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، صابر خسروی راننده ایرانی کلاس رالی ۳ مراه با کو.درایور خود از کشور ترکیه در این رقابت توانستند در رده سوم سکوی قهرمانی مسابقه رالی اژه بایستند.

سی و دومین مسابقه رالی اژه در شهر ازمیر ترکیه در منطقه کمال پاشای این شهر برگزار شد و در این مسابقه رالی ۱۰۸ شرکت‌کننده با ۵۴ اتومبیل در زمینی خاکی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مسابقه رالی اژه در حالی برگزار شد که کشور ترکیه یکی از طوفانی‌ترین روزهای تاریخ خود را پشت‌سر می‌گذاشت و از روزهای قبل سازمان مدیریت بحران ترکیه ای.اف.ای.دی با ارسال پیامک‌های متعدد، نسبت به بروز طوفان شدید در شهرهای مختلف هشدار داده بود اما با این حال، فدراسیون اتومبیل‌رانی کشور ترکیه تصمیم به برگزاری این رقابت رالی گرفت تا تجربه‌ای متفاوت برای شرکت‌کنندگان در آب‌ و هوایی جدید باشد.

تیم‌های مختلف از روزها قبل خود را برای حضور در یک رالی طوفانی آماده کرده بودند و همه چیز برای برگزاری این رقابت آماده بود؛ اما در زمان برگزاری رقابت شرایط آب‌ و هوایی، برای بسیاری از شرکت‌کنندگان سخت و دشوار بود به‌ طوری‌ که با پشت‌سر گذاشتن فقط ۲ استیج صبحگاهی، رقابت شرکت‌کنندگان در روز نخست به دلیل شرایط جوی بسیار بد، لغو شد.

این تصمیم مسئولین برگزاری رالی اژه موجب شد که استیج‌های عصر روز نخست به کلی حذف شوند اما رقابت شرکت‌کنندگان در روز دوم در جوی پایدار ادامه یافت.

صابر خسروی همراه با کو.درایور خود که تایم‌های بسیار خوبی ثبت کردند، موفق شدند در پایان روز نخست، رده نخست در کلاس فورد فیستا رالی کاپ و رده دوم کلاس رالی ۳ را بدست آورند و کسب این رده‌های ارزشمند توسط تیم ایرانی فورد فیستا رالی کاپ باعث شد تا نام صابر خسروی در رده پنج جدول نتایج کلی مشاهده شود.

در روز دوم اما یک بدشانسی کافی بود تا تایر فورد فیستا رالی ۳ ای.وی.او صابر خسروی آسیب ببیند و به همین دلیل، تعویض این تایر موجب شد تا زمان زیادی برای این راننده ایرانی از دست رود اما ثبت زمان‌های فوق‌العاده او در روز اول باعث شد تا او به همراه کو.درایور خود، مقام سوم مسابقات فورد فیستا رالی کاپ ترکیه را به دست آورد.

مقام سوم این مسابقه پر چالش در شرایطی برای صابر خسروی کسب شد که او فقط ۲ مسابقه تجربه رانندگی با خودرو جدید خود را دارد.

صابر خسروی سال گذشته با یک فورد فیستا در مسابقات فورد فیستا رالی کاپ ترکیه حضور داشت که دیفرانسیل جلو بود.

اما خودرو جدید او با ۲۳۵ اسب بخار در پنج هزار دور در دقیقه و گشتاور ۴۱۵ نیوتن متری در سه هزار و ۵۰۰ دور در دقیقه، یک هیولای ٢ دیفرانسیل است و این قدرت و گشتاور حاصل کارکرد یک موتور سه سیلندر اکو به حجم یک هزار و ۴۷۷ سی‌سی است که ۱۲ سوپاپ دارد.

موتور فورد فیستا رالی سه به دلیل نصب رگولاتور قانونی ۳۱ میلیمتری نمی‌تواند بوست توربو بیشتری داشته باشد و نیرو و گشتاور این موتور نیز توسط گیربکس پنج سرعته سکوئنشال که ساخت کمپانی سادو است، به هر ٢ محور آن منتقل می‌شود.

مسابقه رالی بعدی در کشور ترکیه، ۱۸ الی ۱۹ آذر ماه در شهر کاچلی برگزار می‌شود و صابر خسروی و کو درایور او حسین ستین هم در این رقابت حضور خواهند داشت.

گفتنی است، صابر خسروی متولد دی ماه ۱۳۶۷ در استان کرمانشاه است او که از سال ۱۳۹۳ وارد مسابقات موتوراسپرت شد، چندین عنوان قهرمانی سال کشوری در مسابقات آفرود را نیز در کارنامه خود دارد.

صابر خسروی سال گذشته در نخستین فصل حضور در مسابقات فورد فیستا رالی کاپ ترکیه توانست به عنوان نایب قهرمانی در کلاس آر.۱.اس.تی دست پیدا کند.

46

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari