Wp Header Logo 260.png

رابرت دنیرو در مراسم ادای احترام به «قاتلان ماه کامل» که بخشی از مراسم شب پیش جوایز گاتهام بود، به عنوان نماینده این فیلم روی صحنه آمد و در حالی که متن سخنرانی خود را داشت از روی «تله پرومتر» می‌خواند، به نظر می‌رسید در خواندن متن مشکل دارد، اما پس از مدتی او به خواندن ادامه داد. گفته‌های وی درباره تلاش فیلمسازان برای گفتن حقایق بود و از جمله تلاش مارتین اسکورسیزی که سعی بسیار کرد تا با همکاری با مردم اوسیج اصل ماجرا به درستی ادا شود. وقتی سخنرانی دنیرو تمام شد و حضار دست زدند و او را تشویق کردند، وی گفت سخنرانی‌اش بدون اطلاع او ویرایش شده و حالا می‌خواهد بخش‌های حذف شده را بخواند.

پس از آن بازیگر فیلم مارتین اسکورسیزی گفت: ابتدای سخنرانی من ویرایش شد، بریده شد. من خبر نداشتم و می‌خواهم آن را کامل بخوانم. وی در ادامه گوشی‌اش را درآورد و از روی متنی که در گوشی داشت، چنین گفت: تاریخ دیگر تاریخ نیست. حقیقت حقیقت نیست. حتی حقایق با حقایق جایگزین، جایگزین می‌شوند و با تئوری‌های توطئه و زشتی هدایت می‌شوند. در فلوریدا، به دانش‌آموزان کم سن آموزش داده می‌شود که بردگان مهارت‌هایی را شکل می‌دهند که برای منافع شخصی خودشان است. صنعت سرگرمی نیز از این بیماری مزمن مصون نیست. مگر گفته معروف جان وین یادتان نیست که درباره بومیان آمریکا گفت، من احساس نمی‌کنم ما اشتباه کردیم … تعداد زیادی از مردم بودند که به سرزمین جدید نیاز داشتند و سرخپوستان خودخواهانه سعی می‌کردند آن را برای خود نگه دارند.

وی در ادامه افزود: دروغ به ابزار دیگری در زرادخانه شارلاتان‌ها تبدیل شده است. رییس‌جمهوری سابق در طول چهار سال ریاست‌جمهوری خود بیش از ۳۰ هزار بار به ما دروغ گفت و در کمپین تلافی جویانه‌اش دارد به سرعت به این کار ادامه می‌دهد، اما با همه دروغ‌هایش نمی‌تواند روحش را پنهان کند. او به افراد ضعیف حمله می‌کند، موهبت‌های طبیعت را از بین می‌برد و برای بی‌احترامی از پوکاهونتاس به عنوان یک توهین استفاده می‌کند. (اشاره به نام مستعاری که ترامپ برای سناتور الیزابت وارن به کار می‌برد.)

وی افزود: از اینجا به بعد جایی بود که من شروع کردم و دیدم همه اینها را حذف کرده‌اند.

مراسم گاتهام تریبون رابرت دنیرو علیه سانسور شد/ اعتراض به ترامپ

وی گفت که در انتها هم قرار بود از اپل و بقیه برای ساخت این فیلم تشکر کنم – از آنجا که این فیلم متعلق به اپل است که توسط پارامونت توزیع شده، به نظر می‌رسید دنیرو در سخنرانی خود اپل را برای این ویرایش مقصر می‌داند. – وی گفت: من اصلاً دوست ندارم از آنها به خاطر کاری که انجام دادند، تشکر کنم. واقعاً چطور جرأت می‌کنند این کار را بکنند …

داستان «قاتلان ماه کامل» درباره مجموعه‌ای از قتل‌های مردم قبیله اوسیج پس از کشف نفت در سرزمین آنها در دهه ۱۹۲۰ در اوکلاهما است که اولین بار در جشنواره کن، نمایش داده شد. لیلی گلادستون، لئوناردو دی کاپریو، تانتو کاردینال، کارا جید مایرز، جیلیان دیون، جان کالینز، ویلیام بلئو، یانسی ردکورن، تالی ردکورن دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند. اریک راث فیلمنامه را از کتاب سال ۲۰۱۷ دیوید گرن، «قاتلان ماه گل: قتل‌های اوسیج و تولد اف‌بی‌آی» اقتباس کرده است.

در این مراسم دنیرو بازیگران را روی صحنه دعوت کرد و جایزه را به دست یکی از بازیگران سرخپوست فیلم داد و وی به زبان محلی خود از تاریخ مردمش گفت و بعد گلادستون جایزه را به نمایندگی از اسکورسیزی از دست وی گرفت و از اسکورسیزی و سازندگان فیلم برای بهره‌گرفتن و همکاری مردم قبیله اوسیج برای ساخت این فیلم تشکر کرد.

۲۲۰

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari