به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «حسینیه معلی» برنامه‌ای است که مصادف با اولین شب از شب‌های عزاداری ماه محرم با حضور مداحان، پیشکسوتان و پیرغلامان هیئت‌های مذهبی کشور روی آنتن شبکه سه سیما رفت. نکته جالب توجه با پخش 7 روزه این برنامه در تلوبیون آماری بیش از یک میلیون و 200 هزار بازدید ثبت شد.

آماری که در فصل‌های بعدی هم همچنان خیره‌کننده پیش رفت و مخاطبان از این فضای برنامه‌سازی استقبال کردند. آن‌قدر این استقبال مخاطب مورد توجه برنامه‌سازان و دست‌اندرکاران تلویزیون قرار گرفت که امسال در ماه مبارک رمضان «محفل» قرآنی هم به سبد محصولات برنامه‌های مذهبی تلویزیون اضافه شد.

«حسینیه معلی» برای اولین بار با سعید حدادیان، سید مجید بنی‌فاطمه، محمد صمیمی و مهدی رسولی از مداحان و شاعران اهل‌بیت(ع) روی آنتن رفت؛ اما «حسینیه معلی» رفته رفته با تغییر ترکیب میزبانان و اضافه شدن حاج احمد واعظی و عبدالرضا هلالی و همچنین حجت‌الاسلام مصطفی کرمی حال‌وهوایی دیگر پیدا کرد.

حامد سلطانی اولین مجری این برنامه بود و در فصل‌های بعدی جای خودش را به احمد اکبرنژاد داد و نهایتاً در فصل گذشته نجم‌الدین شریعتی این مسئولیت را برعهده گرفت. ترکیب میزبانان برنامه هم تغییر کرد و جالب توجه بود. مهدی رسولی که از اولین روزهای «حسینیه معلی» کنار این برنامه بود کماکان به حضور خود ادامه داد؛ سیدمجید بنی‌فاطمه دوباره برگشت و عبدالرضا هلالی از فصل گذشته باقی ماند اما این بار میثم مطیعی به «حسینیه معلی» آمد و حضور او در این ترکیب اتفاقاتی جالب را رقم زد.

حالا گروه «حسینیه معلی» این روزها در حال آماده‌سازی برای شروع دوباره برای ساخت ویژه‌های شعبانیه‌ هستند. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد سعید ستودگان و همکارانش در پیش‌تولید سری جدید «حسینیه معلی» هستند تا برای ماه شعبان آماده شوند.  از اول ماه شعبان تا شب میلاد امام زمان(عج) 13 برنامه جشن و شادی تدارک خواهند دید. نجم‌الدین شریعتی قرار است در این فصل هم اجرا کند اما فعلاً نمی‌توان قطعی درباره جزئیات دیگر از جمله ترکیب میزبانان یا مداحان شناخته شده برنامه نکته‌ای به میان آورد.

تولید سری جدید از دی‌ماه آغاز خواهد شد و همچنین قرار است فصل پس از ماه شعبان به «حسینیه معلی» ویژه ایام محرم برسد.

اما درباره استقبال مخاطب از «حسینیه معلی» می‌توان به اظهارات اخیر محسن شاکری‌نژاد رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما و محسن برمهانی معاون سیما اشاره کرد که عنوان پرمخاطب‌ترین برنامه معارفی تاریخ تلویزیون را به این برنامه داد. او گفت: «حسینیه معلی» تمام رکوردهای مربوط به برنامه‌های دینی را شکسته و حتی از برنامه‌های سرگرم‌کننده نیز مخاطب بیشتری به دست آورده است.

محسن برمهانی معاون سیما نیز در این باره گفته است: این برنامه پرمخاطب‌ترین برنامه محرمی تاریخ صداوسیما بوده است و یک دستاورد بزرگ بود.

همچنین سیدعلی موسوی مدیرکل سنجش مخاطب مرکز تحقیقات خاطرنشان کرد: براساس چندین سنجش که در طول پخش برنامه و پس از آن انجام شد، «حسینیه معلی» یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سازمان و پرمخاطب‌ترین برنامه معارفی تاریخ صداوسیما به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari