به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سریال تلویزیونی “سنجرخان” بعد از توقف‌های پی‌ در پی و مشکلات فراوان کرونایی و بودجه‌ای بالأخره قرار است به پخش برسد.

حسین جلالی تهیه‌کننده سریال به کنداکتور شب یلدا اشاره می‌کند و احتمالاً در کنداکتور شبکه یک سیما این سریال 23 قسمتی به پخش دو روز در هفته خواهد رسید.

این نکته تهیه‌کننده «سنجرخان» در حالی است که رئیس مرکز سیمافیلم چندی پیش به تغییر در نظام پخش اشاره کرد که دو شبکه یک و سه سیما سریال‌های تازه را پخش می‌کنند و مناسبتی‌ها سر از شبکه دو درمی‌آورند.

همچنین قرار است این دو شبکه دو سریال روی آنتن داشته باشند که سریال‌های روتین و اصطلاحاً غیرالف‌ویژه‌ها شنبه‌ها تا چهارشنبه‌ها و الف فاخرها روزهای پنجشنبه و جمعه روی آنتن خواهند بود.

احتمالاً بر این اساس می‌توان به همین زودی‌ها یعنی به تعبیر خودِ جلالی در روزهای پایانی پاییز یا همان شبِ یلدا پخش «سنجرخان» آغاز شود. چرا که بنابر اعلامِ روابط عمومی اوج سریال فصل دوم «مستوران» از 28 آذرماه در کنداکتور شبکه یک قرار می‌گیرد و جایگزین «رعد و برق» می‌شود.

بنابراین احتمالاً سریال دوم یا به نوعی سریال فاخر شبکه یک سیما «سنجرخان» خواهد بود.

نکته دیگر جلالی ساخت موسیقی سریال بود که این روزها بابک زرین مشغول آن است و تیتراژ اولیه و پایانی سریال هر دو با کلام خواهد بود.

ناگفته نماند درباره پخش «سنجرخان» تاکنون بارها زمان‌های مختلفی اعلام شده و باید دید این بار پخش به زودی این سریال تلویزیونی روزهای پایانی آذرماه و یا شب یلدا و ابتدای زمستان خواهد بود و یا دوباره جدیدترین سریال محمدحسین لطیفی در صف کنداکتور منتظر خواهد ماند؟

به گفته جلالی در سریال «سنجرخان» سعی شده حق قهرمانان کردستان به درستی ادا شود و دلاوری‌هایشان خیلی جذاب و دیدنی به تصویر کشیده شوند.

به تازگی آیین رونمایی از سریال «سنجرخان» با حضور مسئولان کشوری و استانی در سینما بهمن سنندج برگزار شد.

«سنجرخان» به تعبیری زندگی‌نامه هم‌دوره‌ای میرزا کوچک‌خان جنگلی است که قصه آن تقریباً در سال 1296 می‌گذرد. مردی که به شهادت تاریخ، در برابر استبداد و استعمار قد علم کرد، مستقلاً در مقابل تجاوز روس‌ها و انگلیسی‌ها در مناطق مختلف ایران از جبهه کردستان وارد عمل شد تا جلوی رفتارهای تجاوزگرانه‌شان را بگیرد.

فرشید گویلی که از بازیگران با افتخار و صاحب سبک استان کردستان است، نقش سنجرخان را بازی می‌کند. هنرمندی از تبار سنندج و متولد 1354 است، او بارها روی صحنه تئاتر، سینما و تلویزیون افتخارآفرین بوده است.

در این سریال محمود پاک‌نیت به عنوان حاکم سنندج حضور دارد و نام کاراکترش “شریف‌الدوله” است. احمد نجفی به عنوان فرمانده قوای روس، جلیل فرجاد در نقش آیت‌الله شریعتمدار (یکی از روحانیون سنی منطقه)، پیام دهکردی خلیل‌خان برادر سنجرخان، علی اوسیوند پیشکا حاکم سنندج (آصف دیوان)، فاطمه شکری (ندیمه زن سنجرخان)، حمیدرضا نعیمی (رضا خان)، قطب‌الدین صادقی سردار رشید و ناظر کیفی پروژه و  همچنین حسن ترقی (فیض‌الله خان)، شیما ملایی (زن سنجرخان)، لیلی سعیدی (زن خلیل‌خان)، سودا قنبری (زن برادر سنجرخان)، زاهد زندی (برادر دیگر سنجرخان) و تارا قبادی (زن دوم سنجرخان) به عنوان بازیگران بومی در این سریال تلویزیونی حضور دارند که به گفته آنان این سریال جنگی نیست و قرار است به وجوه انسانی، خصوصیات اخلاقی و سبک زندگی “سنجرخان” پرداخته شود.

به گفته سازندگان سریال، قرار است به وجوه انسانی، خصوصیات اخلاقی و سبک زندگی “سنجرخان” پرداخته شود و این مجموعه جنگی نیست. چرا که “سنجرخان” پهلوان و انسان به تمام معنایی بوده که روابط انسانی‌اش درام جذاب و قابل توجهی را شکل می‌دهد. به تعبیرِ حسین جلالی تهیه‌کننده “سنجرخان”، قرار است روابط انسانی حاکم بر فرهنگ کُردی در این سریال به تصویر کشیده شود. همگان می‌دانند کُردها از جنگ حرف نمی‌زنند بلکه از عشق و صلح حرف می‌زنند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari