به گزارش خبرگزرای تسنیم‌، «ما چگونه می‌نویسیم؛ روایت نویسندگان معاصر روس از زندگی، زمانه و ادبیات» با گردآوری الکساندر یتایف و پاول کروسانوف که خود از نویسندگان معاصر روسیه هستند با ترجمه‌ای از سید حسین طباطبایی به چاپ رسید.

این اثر با الگوگرفتن از کتاب «ما چگونه می‌نویسیم» که در سال 1930 در سن‌پترزبورگ به چاپ رسید و نویسندگان درخشانی در آن به 16 سوال ناشر پاسخ داده بودند، تهیه و تنظیم شده است. اما این بار گردآورندگان بدون طرح سوالاتی خاص و با آزاد گذاشتن دست نویسندگان، به سراغ 36  تن از نویسندگان معروف و در قید حیات روسیه رفتند و مجموعه‌ای با عنوان فرعی «روایت نویسندگان معاصر روسیه از زندگی، زمانه و ادبیات» با همان نام اصلی «ما چگونه می‌نویسیم» در سال 2018 منتشر کردند.

در این اثر مهم‌ترین مسائل، دغدغه‌ها و دیدگاه‌های نویسندگان معروف امروز روسیه طرح شده است.

نویسندگان حاضر در این کتاب همگی از سرآمدان عرصه ادبیات منظوم و منثور روسی و اکثر قریب به اتفاق آن‌ها از برگزیدگان جوایز مهم و معتبر ادبی روسیه از قبیل «کتاب بزرگ»، «بوکر روسی»، «یاسنایا پالیانا» و «آندری بِلی» هستند.

«ما چگونه می‌نویسیم» علاوه بر روسیه‌پژوهان، برای آن دسته از کسانی که به طور حرفه‌ای به ادبیات و به ویژه داستان‌نویسی مشغولند با به تصویر کشیدن مراحل مختلف شکل‌گیری اثر خلاق ادبی از نگاه نویسندگان مختلف روس، دانستنیهای جالبی را به مخاطب هدیه می‌دهد. ضمن این که عادات و شیوه‌های نوشتن نویسندگان را با بیانی جذاب شرح داده شده است.

«ما چگونه می‌نویسیم» در 570 صفحه، با شمارگان 1250 نسخه و با قیمت 345 هزار تومان در بازار کتاب موجود است.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari