به گزارش  خبرگزاری تسنیم، محمدرضا محمدیان خوشه دبیر پویش «سفیر فاطمی» در مورد دومین دوره این پویش گفت: این پویش با همکاری سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در امتداد پویش‌های میز کتاب است. ما در پویش‌های میز کتاب متناسب با اعیاد ملی و مذهبی پویش‌هایی را تعریف می‌کنیم؛ همانند پویش «سفیر حسینی» برای ایام محرم یا پویش «سفیر انقلاب» برای جشن‌های دهه فجر.

وی ادامه داد: پویش «سفیر فاطمی» نیز متناسب با ایام عزاداری حضرت فاطمه(س) طراحی شده است. در حال حاضر دومین دوره این پویش را برپا می‌کنیم که در دوره اول این پویش 5 هزار جلد کتاب به ارزش 250 میلیون تومان توسط هیأت‌ها به فروش رسید.

دبیر پویش «سفیر فاطمی» در مورد اینکه در این پویش چه اتفاقاتی رقم می‌خورد، افزود: در پویش‌های مذهبی، نقطه هدف ما هیأت‌های مذهبی هستند. هیأت‌ها با حضور در این پویش می‌توانند یک میز کتاب را در هیأت خود تعبیه و کتاب‌های مرتبط با ایام مدنظر را به فروش برسانند. هیأت‌ها برای این کار ابتدا باید در سایت khooshe.org ثبت‌نام یا اینکه در پیام‌رسان بله به شماره 09929912812 درخواست خود را ارسال کنند. پس از ثبت درخواست، یک دوره آموزش 90 دقیقه‌ای برای مراجعه‌کنندگان برگزار می‌شود.

محمدیان یادآور شد: بعد از دوره آموزشی، یکی از اعضای هیأت‌ها به کتاب‌فروشی‌های عضو خوشه متصل می‌شوند تا کتاب‌های موردنظر را به صورت امانی دریافت و در هیأت خود به فروش برسانند. البته کسانی که سقف خرید آنها 300 هزار تومان باشد شامل 15درصد تخفیف می‌شوند. ضمناً پویش «سفیران فاطمی» هم 10 درصد تخفیف را به متقاضیان خواهد داد.

وی افزود: مسئولان هیأت‌ها تا پایان آذر مهلت فروش کتاب‌ها را دارند و سپس در پایان آذرماه باید کتاب‌های امانی را به مجموعه کتاب‌فروشی بازگردانند. مهلت ثبت‌نام در این پویش هم 22 آذرماه خواهد بود.

محمدیان در پایان با ارائه گزارشی آماری از فروش کتاب در هیأت‌ها خاطرنشان کرد: در پویش «سفیر حسینی» که چهار دوره آن در ایام محرم برگزار شده، شاهد استقبال مخاطبان هیأت از این پویش بودیم. برای نمونه در چهارمین دوره پویش «سفیر حسین» در محرم امسال بیش از 12 هزار جلد کتاب به ارزش 800 میلیون تومان در هیأت‌ها به فروش رسیده که در این میان سهم هیأت‌های تهرانی بیش از سایر هیأت‌های سراسر کشور بوده است.

پایان پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari