به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «نامیرا» نام فیلمی است که از مدت‌ها قبل خبرهایی درباره ساخت آن منتشر می‌شد و حتی نامِ محمدحسین لطیفی به عنوان کارگردان آن مطرح شد. اما محسن علی اکبری تهیه‌کننده این فیلم سینمایی در گفت‌وگویی اعلام کرد قرار است با شهریار بحرانی این فیلم را بسازیم.

حالا با گذشت چند درصد از فیلمبرداری خبر از تغییر کارگردان به گوش می‌رسد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد که محمدحسین لطیفی کارگردان، جایگزین شهریار بحرانی کارگردان سینما و تلویزیون شده است.

با این اوصاف جریان ساخت «نامیرا» با تغییر کارگردان نشان می‌دهد این فیلم به جشنواره فیلم فجر نمی‌رسد.

علی‌اکبری پیش از این گفته بود: برای ما از ابتدا هم جشنواره مهم نبود و ساخت یک فیلم خوب از هرچیزی مهم‌تر است. این فیلم ضعیف یا بد ساخته شود نه به درد دنیای ما می‌خورد و نه آخرت‌مان! این فیلم درباره امام حسین(ع) است و باید آنچه در توان‌مان است را ضربدرِ چند کنیم تا کار با بهترین شکل ممکن و با کیفیت ساخته شود. امیدوارم این فیلم یکی از افتخارات جشنواره سال آینده باشد.

در برخی از رسانه‌ها این پیش‌بینی را کرده بودند در صورت تمام شدن فیلمبرداری و مراحل فنی پس از تولید «نامیرا» در جشنواره فیلم فجر امسال رونمایی شود.

محسن علی‌اکبری، تهیه‌کننده تلویزیون و سینما در دهه 80 اقدام به تولید سریال «ثارالله» به کارگردانی شهریار بحرانی کرده بود که بعد از فیلمبرداری بخشی از سریال، نتوانست آن را به پایان برساند.

فیلمی که به‌گفته علی‌اکبری اقتباسی از کتاب نامیرای صادق کرمیار است و با موضوع «امام حسین(ع)» جلوی دوربین می‌رود. و البته داود میرباقری نویسنده این فیلم است. 

میرباقری در ماه‌های گذشته مشغول ساخت سریال «سلمان فارسی» بوده و محمدحسین لطیفی کارگردان جدید «نامیرا» در کارنامه خود ساخت فیلم‌هایی همچون «غریب»، «وفا» و «نردبام آسمان» را داشته و به تازگی «سنجرخان» را برای تلویزیون آماده پخش دارد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari