به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز شنبه 3 دی ماه در حاشیه مراسم آغاز احداث حریم تئاترشهر در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت:‌ اتفاق امروز را به اهالی تئاتر و هنر تبریک عرض می‌کنم، مطالبه بیش از سی و چند ساله هنرمندان این بود که تئاتر شهر حرمیی داشته  باشد، بعضاً اتفاقات ناگواری رخ می‌داد و امنیت مخاطبان وهنرمندان  با نگرانی مواجه می‌شد‌، در همین فاصله دوستان من همت کردند که این حریم ایجاد شود. من از مجموعه‌های همکار که کمک کردند تا این اتفاق رخ دهد تشکر می‌کنم، ان شاءالله این اقدام آغازی برای رفع دغدغه اهالی فرهنگ و هنر باشد.

وی ادامه داد: اصحاب تئاتر از شریف‌ترین و اصیل‌ترین اقشار هنری ما هستند، تئاتر هنرپایه است، به نوعی که در سینما، تلویزیون و بسیاری از گونه‌های مختلف نمایشی شاهد حضور فعالان این رشته هستیم،‌ بچه‌هایی که با تئاتر کار را شروع کردند، همیشه کار را ادامه دادند. بنای ما در وزارت ارشاد حمایت جدی از هنرمندان اصیل تئاتر است، ما از هر موضوعی که در چارحجوب قانون و مقررات به رونق بیشتر هنر بیانجامد، حمایت می‌کنیم و  هیچ محدودیتی ندارد. نگاه کوتاه بینانه، نگاه قبضی که اهالی هنر را دچار مشکل کند، نداریم. تنها جایی که  اصل کار دچار خدشه شود، مراقبت می‌کنیم.

وزیر ارشاد افزود:‌ امروز بهترین بچه‌های هنری کشور در بخش تئاتر در وزارت ارشاد مشفول خدمتگزاری هستند.

وی در پاسخ به این پرسش به اینکه برنامه وزارت ارشاد برای به سرانجام رسیدن این پروژه و نمایشی نبودن آن چیست،‌ گفت:‌ در هر جای شهر در کشور بشود کار نمایشی انجام داد، در وسط شلوغ‌ترین معابر کشور چنین کاری سخت است، من به دوستان گفتم تلاش کنند کیفیت کار آنچنان که باید رعایت شود و  فدای سرعت نشود. ما همه نقدینگی کار را در اختیار همکاران پیمانکار این طرح قرار دادیم تا زودتر این اقدام انجام شود.

اسماعیلی با اشاره به رشد شش برابری خحم فعالیت در تئاتر ذدر سال 1401 نسبت به سال 1400 گفت: علی‌رغم اینکه امسال دوستان من مشکلاتی داشتند و آقایان سالاری و نظری نگران بودند. اجرای  تئاترهای منطقه‌ای آغاز شده است و رونق را در تئاتر در سراسر کشور شاهد هستیم. ما فرهنگ، هنر، تئاتر و سینما را محدود به تهران نمی‌دانیم. تهران محدوده نمادین است و هنر برای همه ایران است.

.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari