به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، تلویزیون از امشب هم سریال جدید خواهد داشت و هم با اجرای امین زندگانی یک ماراتن علمی میان شرکت‌های دانش‌بنیان در شبکه یک سیما خواهد داشت. «بیا وسط» به عنوان برنامه جدید شبکه دو مطرح است و دو سریال جدید به شبکه تماشا می‌آید.

جزئیات این خبرها را در ادامه بخوانید:

شروع واسطه‌گری برای ازدواج در برنامه «بیا وسط» شبکه دو

«بیا وسط» به میزبانی مجید خسرو انجم (هنرمند)، علی فریادی (کمدین)، حجت‌الاسلام محمدحسن روحانی ( سردبیر برنامه) ، خانم دکتر رضایی (کارشناس) و جمعی دیگر از هنرمندان و کارشناسان امور خانواده کاری است از گروه خانواده شبکه دو که در قالبی جدید و جذاب از پنجشنبه 14 دی‌ماه ساعت 19 به آنتن می‌رسد.

این برنامه شامل محتوای آموزشی در حوزه ازدواج است، که مخاطب اصلی آن جوانان در شرف ازدواج و خانواده‌های آنان هستند. بخش‌های کمیک موشن آموزشی، استندآپ کمدی، مصاحبه‌های مردمی، مناظره‌های داغ دانشجویی از آیتم‌های این برنامه است.

زمان آغاز پخش این برنامه از پنجشنبه و جمعه 14 و 15 دی حوالی ساعت 19 و تکرار آن در همان روز ساعت 23:30 است.

پخش دو سریال «فرار از زندان» و «مندلورین» از شبکه تماشا

سریال «فرار از زندان» ساختهٔ پل شیورینگ هر شب ساعت 22 از شبکه تماشا پخش می‌شود.

داستان در مورد دو برادر است که یکی از آن‌ها به خاطر جرم مرتکب نشده به مرگ محکوم شده ‌و دیگری برای نجات برادر خود نقشه‌ای استادانه می‌کشد. سریال «فرار از زندان» هر شب ساعت 22 پخش و ساعات 16،10،4 از شبکه تماشا بازپخش خواهد شد.

همچنین فصل اول و دوم سریال «مندلورین» به کارگردانی «جان فاورو» محصول 2019 ساعت 23 روی آنتن شبکه تماشا می‌رود.

این نخستین سریال اکشن در مجموعهٔ جنگ ستارگان است و داستان این سریال درباره یک تفنگدار تنها به نام مندلورین است که درد و رنج های بسیاری را کشیده هست و در یک کهکشان دورافتاده خارج از قلمروی جدید سرگردان است  و سعی دارد به هدف خود برسد. اما …
سریال‌های اسپین‌آف مرتبط، تحت عنوان «کتاب بوبا فت» و «آسوکا» این مجموعه نیز در کنداکتور اشبکه تماشا قرار گرفته است.

سریال «مندلورین» هر شب ساعت 23 پخش و در ساعات 5 و 11 صبح و 17 از شبکه تماشا بازپخش می‌شود.

رقابت تلویزیونی دانش‌بنیان‌ها در برنامه “شکوفا” شبکه یک

برنامه “شکوفا” با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور از تمام استان‌ها به تهیه‌کنندگی محمدحسین رضوی از امشب 9 دی‌ماه روزهای شنبه و دوشنبه ساعت 19 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

هدف برگزاری مسابقه تلویزیونی شکوفا آشنا کردن مردم با حوزه دانش‌بنیان‌هاست و با حمایتی که مقام معظم رهبری از این حوزه داشته‌اند، دانش‌بنیان امروز به گفتمان روز تبدیل شده‌اند.

شرکت‌هایی که در این مسابقه حضور می‌یابند، با داوری طرح‌ها و دفاع صاحبان ایده از طرح‌های خود در برابر داوران می‌توانند سرمایه‌های خرد مردم برای توسعه طرح‌ها را جذب کنند.

در طی یک فراخوان توسط برنامه “شکوفا” تاکنون 500 شرکت ثبت نام کردند و روند ثبت نام همچنان باز است. در مرحله اول از میان 500 شرکت ثبت‌نام شده در این مسابقه تعداد 250 نفر برای داوری مرحله دوم انتخاب شدند.

از میان 250 شرکت، 70 شرکت برای عرضه محصول خود در این‌ مسابقه برگزیده شده‌اند. این شرکت‌ها در حوزه‌های سلامت، تجهیزات پزشکی، دارو، کشاورزی، آب و فاضلاب و الکترونیک فعال‌اند.

گفتنی است در هر برنامه 3 شرکت محصول خود را معرفی می‌کنند و در نهایت یک شرکت که دارای بالاترین توانمندی باشد، انتخاب می‌شود و از طریق سکوی فرابورس، تأمین مالی جمعی خواهد کرد.

«شکوفا» تنها مسابقه‌ای است که همه شرکت‌ها برنده هستند، چون شرکتی که برگزیده می‌شود، می‌تواند از تامین مالی جمعی برخوردار شود و شرکتی که موفق نمی‌شود، این فرصت را دارد تا محصول خود را به جامعه معرفی کنند.

“شکوفا” در گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تهیه شده است و از امشب 9 دی‌ماه روزهای شنبه و دوشنبه ساعت 19 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

فیلم جدید دوبله شده «تلافی» با صداهای ماندگار/ به زودی در شبکه یک

فیلم سینمایی «تلافی» با گویندگی 23 نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تأمین و رسانه بین الملل سیما دوبله شد. این فیلم سینمایی در گونه اکشن و هیجانی محصول آمریکا در سال 2023 قرار است از شبکه یک سیما پخش شود.

مدیر دوبله این سینمایی بهمن هاشمی است. شیلا آژیر، بابک اشکبوس، رضا الماسی، دانیال الیاسی، محمد تنهایی، ارسلان جولایی، شراره حضرتی، امیر حکیمی، مونا خجسته، نفیسه زاجکانیها، منوچهر زنده‌دل، افشین زی‌نوری، زهره شکوفنده، خسرو شمشیرگران، سعید شیخ زاده، مهسا عرفانی، کوروش فهیمی، علیرضا کامیابی‌پور، امیرصالح کسروی، ناصر ممدوح، اردشیر منظم، غلامرضا مهرزادیان و بهمن هاشمی صداپیشه‌های این اثر بوده‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: یک بمب در ماشینِ مت، رئیس یک بانک، کار گذاشته شده ‌است و او باید دستورالعمل بمب‌گذار را رعایت کند تا زندگی خودش و دو فرزندش حفظ شود. او با کمک پلیس، ابتدا فرزندانش را از ماشین پیاده می‌کند و سپس با بمب‌گذار مواجه می‌شود. او کسی نیست جز آندرس، همکار و دوست 18 ساله‌ی مت. مت با عکس‌العملی به جا و سریع، از ماشین خارج شده و ماشین با آندرس منفجر می‌شود.

این فیلم اثری پلیسی و هیجان‌انگیز است که به نوعی درامی جاده‌ای است؛ پدرِ یک خانواده را نشان می‌دهد که درگیر یک بمب‌گذار می‌شود. پدر رابطه خوبی با فرزندان و همسرش ندارد، به دلیل شغلش مدام دروغ می‌گوید و پلیس و فرزندانش در مواجهه با بمب‌گذار، او را مقصر می‌دانند.

با این حال، مت انتخاب‌های درستی در پیش می‌گیرد، ابتدا فرزندانش را نجات می‌دهد و بعد برای اثبات بی‌گناهی‌اش، تن به خطر داده و با بمب‌گذار مواجه می‌شود. در نهایت با وجود اینکه مت یک مرد معتادِ به کار و پدری عصبانی است؛ دوباره عشق و علاقه‌ فرزندان و همسرش را به دست می‌آورد. بازی خوب لیام نیسون در نقش مت، از نقاط قوت این اثر است.شبکه‌ی یک سیما، مسئولیت رصد این اثر را بر عهده داشته است و پس از طی مراحل تأیید و روندهای ترجمه، ویراستاری و سپس دوبله این عنوان برای مخاطبان این شبکه پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari