همه فکر می‌کنند که برای عضله‌سازی باید سخت ورزش کنند و رژیم پرپروتئین داشته باشند. البته دقیقا درست است اما اکثر افراد غافلند از اینکه حتی در خواب هم می‌توان عضله‌سازی انجام داد. اگر می‌خواهید از تلاش‌هایی که در طی روز برای افزایش رشد عضلانی بدن خود انجام می‌دهید چند برابر نتیجه بگیرید، در این مقاله همراه ما باشید. قصد داریم مکملی را به شما معرفی کنیم که بسیار پرفایده است و سنتز پروتئین را حتی در خواب هم می‌تواند برای شما ممکن سازد. مصرف مکمل کازئین قبل از خواب موضوع این مقاله است.

آنچه در این مقاله می خوانیم

قبل از خواب پروتئین کازئین بخورید

80 درصد از پروتئین شیر را کازئین تشکیل می‌دهد. شیر حاوی دو نوع پروتئین است: یکی whey که به آن آب پنیر هم می‌گویند و دیگری کازئین. مهم‌ترین فرق پروتئین وی و کازئین این است که هضم کازئین در بدن انسان بسیار آرام صورت می‌گیرد اما پروتئین وی به سرعت هضم می‌شود. اگر به دنبال یک پروتئین کامل با منبع حیوانی هستید، کازئین یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما می‌تواند باشد زیرا تمامی آمینو اسیدهای ضروری برای رشد و ترمیم عضلات را فراهم می‌کند.

چنانچه نظر برجسته‌ترین مربیان ورزشی را جویا شوید، آنها به شما توصیه می‌کنند که بهتر است از مکمل کازئین به هنگام شب و قبل از خواب استفاده نمایید. در این صورت تجزیه پروتئین عضلانی در طول خواب به حداقل می‌رسد و رشد و ریکاوری عضلات بهبود می‌یابد.

فواید مصرف مکمل کازئین قبل از خواب

پروتئین کازئین خود 2 نوع دارد: یکی کازئین میسلار که دیرهضم‌ترین نوع کازئین است و دیگری کازئین هیدرولیز که به نسبت جذب سریع‌تری دارد. کازئین میسلار بهترین نوع کازئین برای استفاده قبل از خواب است. فواید مصرف کازئین قبل از خواب شامل موارد زیر است:

 مکمل کازئین قبل از خوابهضم آهسته و رهش پایدار

چنانچه اشاره کردیم پروتئین کازئین یک پروتئین دیرهضم است که اجازه می‌دهد اسیدهای آمینه در طول چند ساعت به طور مداوم در جریان خون آزاد شوند و یک منبع ثابت پروتئین برای ماهیچه‌ها در طول خواب فراهم شود.

سنتز پروتئین ماهیچه

در طول خواب، بدن انسان تحت سنتز پروتئین ماهیچه (MPS) قرار می‌گیرد و فرایند ترمیم و ساخت بافت عضلانی ادامه می‌یابد. مصرف پروتئین کازئین قبل از خواب می‌تواند اسیدهای آمینه لازم برای حمایت از MPS را در طول شب تامین کرده و در ریکاوری و رشد عضلات تاثیر بسزایی داشته باشد.

سیری و کاهش گرسنگی شبانه

تاثیر پروتئین کازئین در سیری بیش از دیگر انواع پروتئین است. اگر قبل از خواب پروتئین کازئین را مصرف کنید، در طول شب دیگر گرسنه نشده و بیدار نخواهید شد؛ به ویژه اگر از جمله افرادی هستید که هنگام شب مدام هوس خوردن می‌کنند.

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر در طول روز به اندازه کافی پروتئین مصرف می‌کنید، ممکن است دیگر لازم نباشد کازئین بخورید. مقدار مصرف پروتئین در بدن شما نباید از حد مجاز بالاتر رود زیرا با عوارض جانبی همراه خواهد بود.

کازئین برای ریکاوری عضلات در خواب

اکثریت افراد پروسه خواب را زمانی برای استراحت می‌‎دانند تا خستگی بدن آنها به دلیل فعالیت در طی روز برطرف شود. به همین دلیل این تصور را هم دارند که اگر با فاصله اندک از زمان خواب چیزی بخورند، آن ماده غذایی به چربی تبدیل خواهد شد و اضافه وزن به وجود خواهد آورد. اما نکته اینجاست که این تصورات به طور کامل صحیح نیست.

مزایای مصرف مکمل کازئین قبل از خواب را دست کم نگیرید. اگر قبل از خواب کازئین بخورید، به جای اینکه عضلات شما تجزیه شود، سنتز ماهیچه صورت می‌گیرد و توده عضلانی افزایش خواهد یافت. همچنین دیگر فایده مصرف کازئین قبل از خواب این است که به ریکاوری کمک می‌کند و شما کمتر دچار خستگی عضلانی خواهید شد. باز هم تاکید می‌کنیم که بیش از حد مجاز در شبانه روز نباید پروتئین بخورید. در مورد اینکه مصرف کازئین قبل از خواب برای شما ضرورتی دارد یا خیر با مربی خود یا پزشک مشورت کنید.

معرفی بهترین مکمل کازئین

مزایای مصرف کازئین قبل از خواب را برای شما شرح دادیم. اگر قصد خرید بهترین مکمل کازئین را دارید، در ادامه همچنان همراه ما باشید:

پودر پروتئین کازئین ماسکالی

چنانچه به دنبال خرید مکمل کازئین خارجی هستید، پودر پروتئین کازئین ماسکالی را به شما معرفی می‌کنیم که تحت لیسانس بلژیک است. به منظور افزایش حجم عضله بدون چربی در بدن خود می‌توانید از این مکمل استفاده کنید. استفاده از این مکمل به ویژه برای افرادی مناسب است که در دوره کاهش وزن هستند زیرا کازئین گرسنگی را به تاخیر می‌اندازد. بازسازی و رشد عضلات خود را با مصرف این مکمل می‌توانید شاهد باشید. روزانه یک پیمانه از این مکمل را در ۲۵۰ میلی لیتر آب مخلوط کرده و میل نمایید.

 کازئین ماسکالیخرید کازئین ماسکالی

پودر پروتئین کازئین نایت پرو دکتر سان

همان طور که از نام این مکمل پیداست، درست مخصوص استفاده به هنگام شب است. پودر پروتئین کازئین نایت پرو دکتر سان به آرامی در بدن هضم و جذب می‌شود و به عنوان یک مکمل کازئین قبل از خواب ایده‌آل به حساب می‌آید. وقتی قبل از خواب این مکمل را می‌خورید، رشد توده عضلانی همچنان ادامه می‌یابد و سرعت ریکاوری بیشتر می‌شود. اگر مربی شما تائید کرده است، قبل از خواب یک پیمانه از این مکمل را در 250 میلی‌لیتر آب ریخته و میل نمایید.

 کازئین دکتر سانخرید کازئین دکتر سان

پودر پروتئین کازئین فارماتک

به منظور حفظ توده عضلانی در خواب از پودر پروتئین کازئین فارماتک می‌توانید استفاده کنید. مصرف کازئین قبل از خواب از تحلیل عضلانی جلوگیری کرده و حتی در افزایش چربی‌سوزی نیز نقش دارد. این پروتئین کازئین با طعم لذیذ شکلات ارائه می‌شود. 2 تا 3 پیمانه از پودر پروتئین کازئین را با ۵۰۰ میلی لیتر آب سرد یا شیر مخلوط نموده و میل کنید. اسیدهای آمینه بسیاری در این مکمل وجود دارند که سنتز پروتئین عضله کمک خواهند کرد.

 کازئین فارماتکخرید کازئین فارماتک

پودر کازو پرو اپکس

برای مصرف کازئین قبل از خواب پودر کازو پرو اپکس را می‌توانید انتخاب کنید. این پودر مناسب ریکاوری بوده و قدرت و استقامت عضلانی را افزایش می‌دهد. تمامی آمینو اسیدهای ضروری برای بدن در این مکمل وجود دارند. روزانه 2 تا 3 پیمانه از این پودر را در ترکیب با آب سرد یا شیر کم‌چرب می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. بهترین زمان استفاده از این محصول، قبل و بعد از تمرین و همچنین قبل از خواب است.

 کازئین اپکسخزید کازئین اپکس

کلام پایانی در مورد مصرف کازئین قبل از خواب

اگر مکمل کازئین قبل از خواب مصرف شود، نه تنها از تحلیل عضلانی پیشگیری می‌شود بلکه به رشد توده عضلانی نیز کمک خواهد شد. کازئین هضم بسیار آرامی در دستگاه گوارش انسان دارد و به همین دلیل بهتر است قبل از خواب مورد استفاده قرار گیرد. تقریبا همه خواص مکمل پروتئین وی در کازئین نیز وجود دارد. بهترین مکمل کازئین را شما همین حالا می‌توانید از داروخانه آنلاین مثبت سبز تهیه کنید.

source

توسط