به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر برزگر در این زمینه با اشاره به آغاز اجرای ۱۳۴ پروژه مربوط به طرح هادی روستایی در مناطق مختلف استان با اعتبار سه هزار میلیارد ریال گفت: در طرح‌های هادی روستایی ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی و نیازمندی‌های عمومی روستایی تعیین می‌شود.

وی ادامه داد: طرح‌های هادی روستایی با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی و هدایت وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: در دو سال گذشته ۷۷۸ پروژه عمرانی روستایی از قبیل اجرای طرح هادی و آسفالت معابر با اعتباری بالغ بر شش هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در روستاهای استان اجرا شده است.

اجرای طرح هادی از جمله برنامه ریزیهای توسعه روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که تاکنون در ۴۵ درصد روستاهای آذربایجان غربی اجرایی شده است.

source

توسط