به گزارش خبرنگار دین خبرگزاری تسنیم، بنیاد ملی عفاف و حجاب در تأسی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با زنان بیانیه‌ای به شرح ذیل نوشت:

«و مِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً»

زوجیت یکی از موهبت‌های الهی است که ثمره آن امنیت و آرامش است و هر حرکتی که برای زنان صورت می‌گیرد باید بر تکیه بر تحکیم خانواده به  عنوان امن‌ترین بستر رشد و تعالی زن باشد.

متاسفانه مدت‌هاست با هجمه بیرونی دشمنان و نفوذ درونی حصار امنیت بخش خانواده دستخوش ناامنی‌ها و ایجاد بحران برای اعضای خانواده  به خصوص زنان شده است و این بحران از خانه به جامعه سرریز شده است که فتنه سال 1401 محصول این  واقعه دردناک بوده است.

بخش عمده‌ای از این ناامنی‌ها به کارکرد افرادی برمی‌گردد که نگاهی متنزل به مقوله زن دارند و زن را در  حد وسیله‌ای برای تلذذ مرد تقلیل داده‌اند و متاسفانه بخش بزرگی از این آسیب هم شانیت زن را زیر سوال برده و هم امنیت او را در خطر قرار دادند.

مهم‌ترین شأنیت زن شأن مادری است که در توان هیچکس جز مادر نیست و اگر زن به  فرموده رهبر انقلاب در قبال کارهای خانه وظیفه‌ای ندارد برای این است که فارغ از این دغدغه‌ها به شأن مادری و خالقیت که عطیه الهی است  بپردازد. همان گونه که معاش و  اقتصاد وظیفه او نیست ولی زن با آن روحیه سرشار از عطوفت و محبت خویش بدون چشم داشت و از سر لطف برای تحکیم و قوام خانواده به آن می‌پردازد.

به هر حال  اجر مجاهدت‌های زنان در ساحت مادری قابل ارزش گذاری و پرداخت نیست و زن مسلمان با تأسی به سیره حضرت زهرا که الگوی تمام زنان جهان است در پی رضایت خالق و شناخت مسئولیت خویش است. بسیاری از این مسئولیت‌ها نه در پی سهم خواهی جنسیتی که در پی آرمان عدالت خواهی است عدالتی که شایسته انسان است  و  نه صرفا جنس زن  یا مرد.

امروز با توجه به آنکه موضوع زن وسیله بیگانگان برای نیل به  اهداف و اغراض دور از انسانیت شان است،  وظیفه اجتماعی زن مسلمان حضور شورآفرین در انتخابات هم به عنوان منتخب اصلح و هم به عنوان انتخاب کننده  فرد اصلح  است.

و اینگونه از سنگر نهاد قانون گذاری فارغ از نگاهی که زن را نیروی ارزان در خدمت چرخه نظام سرمایه‌داری قلمداد می‌کند « عدالت »و «حق متفاوت بودن» را برای زنان ایرانی با حمایت‌های همه جانبه حقوقی محقق کند.

بر این اساس بنیاد ملی عفاف و حجاب در تأسی به فرمایشات داهیانه مقام معظم رهبری در خصوص حضور فرهنگی_ اجتماعی و سیاسی زنان نه بر اساس سهم خواهی بلکه بر اساس آرمان‌های انقلاب اسلامی خواهان حضور شایسته زنان انقلابی و متخصص فارغ از نگرش‌های سیاسی و سلیقه‌ای  بر مبنای  نگاه و اندیشه امامین انقلاب اسلامی است تا  هویت زن انقلاب اسلامی را در این برهه تاریخی به عنوان یک هویت فراگیر و تاثیرگذار در تکمیل گفتمان نظام‌ و انقلاب برای جذب حداکثری اقشار مختلف زنان  نهادینه کنیم.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari