در بحبوحه افزایش تهدیدات تروریستی در فرانسه، بیش از ۹۵ هزار پلیس و پرسنل نظامی برای تامین امنیت جشن‌های شب سال‌نوی میلادی آماده خواهند شد.

آگهی

شهر پاریس به تنهایی ۶ هزار نیروی امنیتی را برای حفظ نظم در اختیار خواهد داشت و انتظار می‌رود یکشنبه شب بیش از یک میلیون نفر در خیابان شانزه لیزه حضور به هم رسانند.

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز جمعه به خبرنگاران اعلام کرد که استقرار نیروهای امنیتی در پی افزایش تهدیدات تروریستی ناشی از درگیری بین اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی انجام می‌شود.

آقای دارمنن این را هم افزود که حال و هوای جشن‌های سال ۲۰۲۴ به دلیل برگزاری المپیک و پارالمپیک پاریس متفاوت از سال‌های قبل خواهد بود و پیش‌بینی کرد که امسال مردم بیشتری در خیابان‌های پایتخت فرانسه حضور یابند.

وزیر کشور فرانسه با اشاره به شمار نیروهای امنیتی گفت که در کل کشور فرانسه ۹۰ هزار پلیس و ژاندارم، ۵ هزار عضو گروه نظامی ضد ترور و یگان‌های سیار حاضر خواهند بود.

همچنین مشروبات الکلی در برخی مناطق ممنوع خواهد بود.

در همین حال، لوران نونی‌ئِز، رئیس پلیس پاریس نسبت به برگزاری هر گونه تظاهرات سیاسی در این جشن‌ها هشدار داد.

نونی‌ئِز افزود، افراد شرکت کننده قبل از وارد شدن به محیط برگزاری جشن در اطراف خیابان شانزه‌لیزه مورد بازرسی بدنی قرار می‌گیرند و آوردن «هر شیئی که قابلیت استفاده به عنوان سلاح» را داشته باشد ممنوع است.

همچنین برای تامین بهتر امنیت، از پهپادهای تجسسی استفاده خواهد شد و سرویس های اطلاعاتی فرانسه نیز در حالت آماده باش قرار خواهند داشت.

source

توسط