فیلر بادی‌ها نوعی پرکننده‌های پوستی هستند که جایگزین حجم از دست رفته از بدن شده و ظاهر افراد را جوان‌تر و جذاب‌تر می‌کنند. برای اینکه به بدن فرم داده شود یا تغییر شکلی ایجاد شود می‌توان از بادی فیلر استفاده کرد. بادی فیلرها تقریبا شبیه به همان فیلرها یا ژل‌هایی هستند که به صورت تزریق می‌شوند و خط خنده را پر می‌کنند یا به منظور زاویه‌سازی فک مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این تفاوت که فیلر بادی به دیگر نواحی بدن به جز صورت تزریق می‌شوند. در این مقاله به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد که فیلر بادی چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانیم

بادی فیلر چیست؟

فیلر بادی همان ژل بادی است که همان‌طور که در مقدمه شرح دادیم به نواحی مختلف بدن به جز صورت تزریق می‌شود. برخی از افراد ممکن است به صورت ژنتیکی بازوها یا ران‌هایی فوق‌العاده لاغر داشته باشند. در این صورت بدون نیاز به عمل جراحی می‌توانند با تزریق ژل به بدن این مشکل را حل کنند. تزریق فیلر بادی معمولا دردناک نیست؛ البته میزان درد به ناحیه مورد تزریق نیز بستگی دارد.

پزشک معمولا با ایجاد بی‌حسی موضعی بادی فیلرها را تزریق می‌کند. پس از تزریق فیلر ممکن است تا یک هفته فرد ناراحتی خفیف، کبودی و تورم داشته باشد اما بعد از یک هفته همه این عوارض به راحتی رفع می‌شوند. ماده بکار رفته در بادی فیلرها معمولا از جنس هیالورونیک اسید است. در ایران فیلر بادی‌هایی که عموما استفاده می‌شوند کره‌ای بوده و از اروپا نشان CE دارند.

به منظور جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست، خرید قرص کلاژن را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

انواع فیلر بادی برای نواحی مختلف بدن

فیلر را می‌توان برای حجم دادن به بسیاری از نواحی بدن مورد استفاده قرار داد:

فیلر دست

با افزایش سن و کاهش سطح کلاژن در بدن نه تنها ظاهر صورت از لحاظ بیشتر شدن چین و چروک تغییر می‌کند بلکه پوست دست هم ممکن است شل شود و حجم سابق خود را نداشته باشد. در این صورت ممکن است رگ‌ها و تاندون‌ها برآمده شوند و حتی در بافت دست‌ها تغییر رنگ مشاهده شود. به منظور رفع این مشکلات می‌توان از فیلر بادی استفاده کرد. به طور کلی هر جایی از بدن که در آنجا پوست شل یا نازک شده و حجم خود را از دست بدهد، به آنجا می‌توان فیلر را تزریق نمود.

 ژل بادی

تزریق ژل به باسن

اگر می‌خواهید با تحمل کمترین درد، حجم باسن خود را افزایش دهید، تزریق بادی فیلر یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. در این روش، ژل در امتداد فرورفتگی‌های باسن و همچنین در قسمت فوقانی باسن تزریق می‌شود تا به این ناحیه از بدن فرم داده و آن را گردتر و حجیم‌تر نشان دهد.

بیشتر بخوانید: افزایش حجم باسن با تکنیک‌های کاربردی در منزل

تزریق فیلر به لابیا (در واژن)

وقتی با افزایش سن تولید کلاژن در بدن کاهش می‌یابد، چربی طبیعی بدن که مسئول حجم دادن به بافت‌ها است کمتر می‌شود. اگر لابیای ماژور حجم خود را از دست بدهد، ممکن است صاف به نظر برسد. تزریق فیلر به لابیای ماژور جنبه زیبایی اندام تناسلی زنان را بهبود بخشیده و ظاهر آن را جوان‌تر نشان خواهد داد. این روش راهکار خوبی به جای لابیاپلاستی است.

اثر فیلر بادی چقدر در بدن می‌ماند؟

بلافاصله بعد از اینکه فیلر بادی تزریق می‌شود، اثر آن را در حجم دادن به بدن خود می‌توانید مشاهده کنید اما نتیجه نهایی حدود 14 روز بعد نمایان می‌شود زیرا در طی این مدت همه ورم‌ها و کبودی‌ها رفع خواهد شد. اثر فیلر بادی اغلب 6 تا 18 ماه در بدن خواهد ماند. پس از این زمان نیاز به تزریق مجدد وجود دارد.

مزایای تزریق فیلر بادی

فواید تزریق ژل بادی به شرح زیر است:

 • نیازی به عمل جراحی وجود ندارد: ژل بادی نسبت به دیگر روش‌ها حالت تهاجمی کمتری دارد و همین مسئله باعث می‌شود تا طرفداران زیادی در دنیا داشته باشد. هزینه عمل‌های زیبایی بالا است و بسیاری از افراد نیز مایل به بیهوش شدن نیستند، از این رو ترجیح می‌دهند که ژل بادی تزریق کنند.
 • خیلی سریع می‌توان از فیلر بادی نتیجه گرفت: نسبت به بسیاری از روش‌ها اثر تزریق ژل بادی را خیلی سریع می‌توان دید و نیازی به جلسات مختلف وجود ندارد.
 • قیمت کمتر: قیمت فیلر بادی یا ژل بادی نسبت به عمل سایر عمل‌های جراحی بسیار پایین است.
 • عوارض کمتر: عوارض تزریق بادی فیلر فقط در حد مقداری کبودی و تورم است. بنابراین نسبت به عمل‌های جراحی زیبایی واقعا عوارض کمتری دارد و به همین دلیل افراد زیادی مایلند این روش را امتحان نمایند.
 • عدم نیاز به استراحت: بعد از تزریق ژل بادی نیازی به استراحت وجود ندارد.

از فیلر بادی همچنین می‌توان به منظور رفع عیوب پاها (پاهای پرانتزی یا ضربدری) و افزایش حجم سینه‌ها استفاده کرد.

 فیلر بادی

عوارض فیلر بادی چیست؟

این عوارض معمولا ظرف چند روز از بین می‌روند:

 • کبودی یا قرمزی
 • برجستگی‌های توده مانند که به مرور زمان رفع می‌شوند.
 • خونریزی در محل تزریق
 • تورم
 • جوش یا خارش موقت در ناحیه مورد تزریق

در موارد بسیار نادر تزریق ژل بادی اگر تحت نظر پزشک و در شرایط ایده‌آل صورت نگیرد، ممکن است منجر به بروز عفونت در بدن شود که این مسئله می‌تواند خطرناک باشد. در صورت عفونت ممکن است در محل تزریق ترشحات زرد یا سبز رنگ دیده شود یا عوارضی مثل تب، حالت تهوع و استفراغ وجود داشته باشد.

تزریق فیلر بادی برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که برای حجم دادن به نواحی بدن خود مایل به عمل جراحی نیستند.
 • افرادی که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی پوست شده‌اند.
 • افرادی که مایلند خیلی سریع به نتیجه رسیده و به بدن خود فرم دهند.
 • افرادی که به طور ژنتیکی لاغر هستند و با هیچ ترفندی، به فرم ایده‌آل بدن خود نمی‌رسند.
 • افرادی که به تزریق ژل حساسیت دارند.

 تزریق فیلر بادی بهتر است یا تزریق چربی؟

برخی از افراد در بدن خود به مقدار کافی چربی دارند و از این چربی جهت فرم دادن به بدن می‌توان بهره گرفت. اما بعضی از افراد قبلا عمل لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی انجام داده و چربی از بدن آنها خارج شده است؛ از این رو مجددا نمی‌توان از بدن آنها چربی خارج کرد. به این افراد تزریق ژل بادی توصیه می‌شود. همچنین برخی از افراد لاغر هستند یا شرایط لازم برای برداشتن چربی از بدن را ندارند، از این رو بهتر است از فیلر بادی برای آنها استفاده شود. به افرادی هم که شرایط عمل جراحی و بیهوشی ندارند تزریق بادی فیلر توصیه می‌گردد.

 عوارض تزریق ژل بادی

مراقبت‌های لازم قبل از تزریق فیلر بادی

پیش از تزریق فیلر بادی به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر به بیماری زمینه‌ای مبتلا هستید، پزشک را در جریان قرار دهید.
 • در صورت داشتن سابقه واکنش آلرژیک، به پزشک اطلاع دهید.
 • اگر از داروی خاصی به ویژه داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، به پزشک خود بگویید.
 • قبل از تزریق ژل بادی از لیزر، اپیلاسیون و لایه برداری بپرهیزید.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق ژل بادی

به طور کلی تزریق فیلر بادی بی‌خطر و ایمن است؛ به شرط آنکه این کار را به یک پزشک مجرب و متخصص بسپارید. بعد از تزریق ژل بادی اقدامات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

 • به منظور کاهش تورم و التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • ناحیه مورد تزریق را فشار ندهید و نخارانید.
 • بعد از تزریق سعی کنید به مقدار زیاد آب بنوشید.
 • پس از تزریق فیلر بادی از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید.
 • پس از تزریق ژل بادی دوش آب گرم نگیرید و به سونا و جکوزی و استخر نروید.
 • پوشیدن لباس‌های راحت و گشاد پیشنهاد می‌شود.
 • اگر پزشک دارویی داده حتما استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌هایی که باعث تعریق می‌شوند، بپرهیزید.

کلام پایانی

در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز برایتان شرح دادیم که فیلر بادی چیست. بادی فیلر معمولا عارضه خاصی ندارد و تزریق آن به صورت سرپایی و بدون نیاز به استراحت در منزل صورت می‌گیرد. قیمت فیلر بادی با توجه به نوع آن و مهارت پزشک ممکن است متفاوت باشد. اگر تجربه تزریق فیلر بادی را دارید، حتما نظرات خود را با ما و خوانندگان مجله مثبت سبز در میان بگذارید.

source

توسط