آبان 1402: علی بنیادی نائینی، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، در چهارصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای عالی بیمه اعلام کرد تردد موتورسیکلت‌های فاقد بیمه نامه شخص ثالث در سطح شهر همواره مخاطراتی را به همراه دارد که علی رغم طرح‌های تشویقی و فرهنگ سازی های صورت گرفته از سوی صنعت بیمه در راستای ترغیب راکبان موتورسیکلت به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث، آن گونه که مورد انتظار می‌رفت، اثر گذار واقع نشده است.

وی در راستای پیشنهاد عدم صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر از سوی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی و موافقت اعضای کمیسیون تخصصی شورای عالی، توضیح داد این پیشنهاد از سوی اعضای شورای عالی بیمه مورد موافقت قرار گرفت و به تبع آن صدور بیمه نامه کوتاه مدت برای موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر متوقف شد و شرکت‌های بیمه و خودروسازان، ملزم به صدور بیمه نامه یک ساله شخص ثالث برای این وسیله نقلیه صفر کیلومتر و نوشماره خواهند شد.

آقای بنیادی تاکید کرد با هدف حمایت، تشویق و ترغیب خرید بیمه نامه شخص ثالث، با ارائه تخفیف 20 درصدی بیمه شخص ثالث یک ساله موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر موافقت شد. صنعت بیمه با ارائه این طرح تشویقی، سعی دارد فرصت دیگری برای بهره مندی از مزایای بیمه شخص ثالث در اختیار راکبان موتور سیکلت قرار دهد.

وی امیدوار است این مصوبه پس از طی مراحل بعدی و ارسال به دولت در راستای اصلاح موارد 5 و 7 آئین نامه اجرایی ماده 18 قانون بیمه اجباری شخص ثالث برای هموطنان عزیز منشأ خیر واقع شود.

source

توسط