سعید قاسمی رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز (۱۲ دی ماه) برای چهارمین روز پیاپی شاهد وقوع پدیده مه گرفتگی در برخی نقاط استان هستیم، گفت : بر اساس آخرین اطلاعات (تا ساعت ۸:۳۰ امروز) کمترین دید افقی به میزان کمتر از ۱۰۰ متر از سرارود گزارش شده است.

وی دید افقی کنونی روانسر را حدود ۱۰۰ متر اعلام کرد و ادامه داد: دید افقی کرمانشاه نیز حدود ۲۰۰ متر است. 

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به دید افقی ۹۰۰ متری در جوانرود و ۱۲۰۰ متری در کنگاور، یادآور شد: در سایر ایستگاه‌ها از جمله سرپل ذهاب، اسلام آبادغرب، تازه اباد، گیلانغرب و … دید باز است.

قاسمی خاطر نشان کرد: با نزدیک شدن به اواسط روز و گرم شدن هوا، به تدریج از غلظت مه در نقاط مختلف استان کاسته خواهد شد. 

وی وقوع پدیده مه گرفتگی برای چهار روز پیاپی در استان کرمانشاه را در سال‌های اخیر کم سابقه برشمرد و اظهار کرد: همچنان تا روز جمعه شرایط برای تشکیل مه در جو استان فراهم است و این احتمال نیز وجود دارد که غلظت آن بخصوص در اوایل روز، به اندازه چند روز اخیر باشد.

به گفته قاسمی، این مه‌گرفتگی تنها مختص به کرمانشاه نبوده و در برخی استان‌های همجوار از جمله کردستان، لرستان و… نیز پدیده مه گزارش شده است.

 رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بررسی نقشه‌ها نشان می‌دهد سامانه ناپایداری که قرار بود اواخر روز جمعه (۱۵ دی) وارد جو استان شود تا حدودی تضعیف شده، تاکید کرد: تضعیف سامانه بارشی نیز خود می‌تواند منجر به فراهم شدن شرایط تشکیل مه شود، لذا در صورت تداوم تضعیف سامانه یاد شده احتمال این که حتی در اوایل هفته آینده همچنان شاهد مه گرفتگی در جو استان باشیم چندان دور از انتظار نخواهد بود .

source

توسط