به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، قرار بود اولین قسمت مینی سریال 8 قسمتی «ترور» پنجشنبه و جمعه این هفته از شبکه یک سیما پخش خود را آغاز کند اما زمان پخش تغییر کرد.

معاونت سیما اعلام کرد: برای ادای احترام به شهدای حوادث تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان در چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، قسمت اول سریال «ترور» امشب ساعت 22:45 از شبکه «یک سیما» پخش می‌شود.

مینی سریال «ترور» از تولیدات «مرکز سیما فیلم» روایتگر ماجرای ترور نافرجام حاج قاسم در کرمان را به تصویر می‌کشد و اهمیت حاج قاسم در منطقه و شجاعت و ذکاوت فرماندهی این سردار بزرگ را مطرح می‌کند.

این مینی سریال تولید «مرکز سیمافیلم» است که با مشارکت موسسه اندیشه شهید آوینی در 8 قسمت تهیه شده و از هفته آینده روزهای پنج شنبه و جمعه بعد از خبر ساعت 21 از شبکه «یک سیما» به روی آنتن می‌رود.

فرهاد قائمیان، انوش معظمی، رامین راستاد، مهدی سلوکی، افشین سنگ‌چاپ، یدالله شادمانی، با حضور محمدحسین لطیفی، هدایت هاشمی و شهرام ابراهیمی در نقش سبحان با معرفی نانت تومه (بازیگر ارمنی ـ مسیحی) از جمله بازیگران این سریال تلویزیونی‌اند.

حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه ابومهدی المهندس، 13 دی 1398 در بغداد به شهادت رسید.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari