به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ مراسم رونمایی از تازه‌ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) با عنوان «آقای ایرانشهر» روز یکشنبه 17 دی ماه در شهرستان ایرانشهر برگزار می‌شود.

کتاب «آقای ایرانشهر»، روایتی از خاطرات حضور حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در دوران تبعید به ایرانشهر است که این کتاب، به قلم رحیم مخدومی به زیور طبع آراسته شده است.

از آخرین ابزارهای رژیم ستم‌شاهی، تبعیدِ پیشگامان نهضت اسلامی برای محدود کردن فعالیت‌های اجتماعی آنها، بعد از چندین بار شکنجه و حبس بوده است. حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) طیّ سالهای 1342 تا 1354، شش بار به زندان نیروهای امنیتی درآمد؛ ولی با تداوم فعالیت‌های مبارزاتی ایشان، رژیم طاغوت به فکر عملی کردن آخرین حربه‌ خود افتاد.

بعد از برگزاری باشکوه مراسم چهلم آقا سیدمصطفی خمینی(رحمة‌الله‌علیه) و تبدیل آن به تظاهرات اعلام انزجار از حکومت پادشاهی، تصمیم بر تبعید روحانیون سردمدار تظاهرات گرفته شد. با تصویب شخص محمدرضا پهلوی و دستور مستقیم پرویز ثابتی و با رای کمیسیون امنیت اجتماعی مشهد برای تبعید حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظلّه‌العالی) به «شهرهای بد آب و هوا»، ایشان در 23 آذر 1356 دستگیر و بعد از پنج روز، به مدت سه سال به تبعیدگاه ایرانشهر فرستاده شد.

مراسم رونمایی از این کتاب روز یکشنبه 17 دی ماه ساعت 9 در چهاردهمین همایش خورشید ولایت در شهرستان ایرانشهر، دانشگاه ولایت، سالن همایش‌های شهید سلیمانی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari