به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد و جواد محمدی، دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور مردمی‌سازی دولت سه شنبه 12 دی ماه در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن از ندامتگاه زنان استان تهران و کتابخانه مشارکتی آن بازدید کردند.

در این بازدید حمیدرضا سلیمانی، مدیرکل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، اسماعیل جمیاری، معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره‌کل زندان‌های استان تهران و صغری خدادادی، رئیس مدیر ندامتگاه زنان استان تهران، ضمن خیرمقدم به دبیرکل نهاد و هیئت همراه و تشکر از اهتمام وی برای بازدید از مجموعه‌های ندامتگاهی، توضیحاتی در خصوص اقدامات فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها برای مددجویان و وضعیت کتابخانه‌ها ارائه کردند.

دبیرکل نهاد نیز در این نشست بر دغدغه نهاد برای حمایت از کتابخانه‌های مشارکتی زندان‌ها و غنی‌سازی برنامه‌ها برای پر کردن اوقات فراغت مددجویان و بالا بردن سطح آگاهی ایشان تأکید کرد.

وی ظرفیت کتابخانه‌های زندان برای انجام برنامه‌های فرهنگی به دلیل اشتیاق مددجویان و فرصت آنها در طی دوره محکومیت را بالا دانست.

رمضانی با اشاره به بازدید مدیران نهاد از زندان بزرگ تهران، از ارسال 800 نسخه نشریه برای این مجتمع و تدوین بسته‌ای از اقدامات برای کتابخانه‌های مشارکتی خبر داد.

وی در پایان اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در مجتمع‌های ندامتگاهی را از دیگر اقدامات فرهنگی اجتماعی برای مددجویان دانست که با تسهیل‌گری نهاد قابل انجام است.

فعالیت 124 کتابخانه مشارکتی در زندان‌ها

گفتنی است، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، در آبان ماه 1401 با اهداف ایجاد و توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های مشارکتی زندان‌ها، ارتقای سطح آگاهی مددجویان و ترویج فرهنگ خواندن، کمک به فراهم نمودن شرایط بازگشت مددجویان به زندگی اجتماعی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

در حال حاضر 124 کتابخانه مشارکتی در زندان‌های 19 استان فعال است و به مددجویان خدمات ارائه می‌کند.

گفتنی است، محمدرضا هراتی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی، سیدباقر میرعبدالهی، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، هادی آشتیانی، مشاور امور اجرایی و حوزه دبیرکل، محمدمهدی زرافشان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل، سکینه قاسم‌پور، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مرضیه خالویی، مشاور معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی، دبیرکل نهاد را در این بازدید همراهی کردند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari