به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز  در حاشیه سومین روز از برگزاری همایش مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جمع خبرنگاران، با اشاره به بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه فضای مجازی اظهار داشت: در این نمایشگاه توانستم با به‌کارگیری هوش مصنوعی با بعضی از شهدا که 40 سال از شهادتشان گذشته است، صحبت کنم.

سرلشکر باقری ادامه داد: همچنین در این نمایشگاه توانستم اسناد و مدارک دفاع مقدس را مطالعه و در یادمان‌های راهیان نور حضور پیدا کنم و با این یادمان‌ها آشنا شوم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه فضای مجازی را قابل تقدیر دانست و با بیان اینکه مدیران بنیاد به صورت جهادی تلاش می‌کنند، گفت: جوانان و نوجوانان باید بتوانند از این‌ محصولات استفاده و با یک گوشی از سراسر کشور در این فضا حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه ضمن عرضه گنجینه‌های مختلف دفاع مقدس، راهی برای حضور مجازی در راهیان نور ایجاد کرده است تا از ابعاد مختلف جبهه بازدید کنیم، افزود: اسناد و مدارک عملیات‌های مختلف دفاع مقدس در این نمایشگاه در دسترس قرار گرفته و امکان مطالعه و پژوهش روی اسناد دفاع مقدس و نقشه عملیات‌های آن دوران تسهیل شده است.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه دستاوردهای عرضه‌شده در این نمایشگاه در فضای اینترنت قابل دسترس است و از هر جای کشور با یک تلفن همراه ساده می‌توان از آن بهره‌برداری کرد، گفت: امکان ارتباط دو طرفه جوانان عزیز با مربیان و پیشکسوتان دفاع مقدس نیز فراهم شده است که آن‌ها می‌توانند سوالات و ابهامات خود را از آن‌ها بپرسند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در ادامه اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برای فراگیر کردن این دستاوردها در سطح فراملی تلاش خواهد کرد تا این دستاوردها را به زبان‌های مختلف معرفی و راه دستیابی مشتاقان حقیقت در جهان را به این اطلاعات به خوبی تسهیل کنند.

سرلشکر باقری در پایان خاطرنشان کرد: بخش عمده دستاوردهایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده، توسط جوانان و نخبگان کشور بیرون از نیروهای مسلح انجام شده است. بسیاری از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و نخبگان این حوزه‌ها بدون چشم‌داشت مادی وارد این حوزه شدند و با عشق و از جان و دل کار کردند که امروز نتیجه کار آن‌ها مورد استقبال همه بازدیدکنندگان قرار گرفته است و ان‌شاءالله روز به روز از لحاظ کمّی و کیفی این حوزه توسعه خواهد یافت.

انتهای پیام/ 

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari