به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «قاصدک و عشق…» به خوانندگی مهدی محمدی پنجشنبه 21 دی 1402 ساعت 15 با حضور هنردوستان و اهالی فرهنگ و هنر در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

این برنامه با مشارکت موسسه فرهنگی هنری فرهیزش، موسسه ساز و آواز مهر، گروه موسیقی کوچه‌باغ و فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌شود و در آن آلبوم موسیقی «قاصدک و عشق…» که در دستگاه شور و آواز دشتی ساخته شده، رونمایی خواهد شد.

مقدمه شور (شرح عشق)، تصنیف رنگ‌پریده با شعر نیما یوشیج، ضربی فصل‌ها و آواز دشتی، دونوازی کمانچه و سنتور، تصنیف قاصدک با شعر مهدی اخوان ثالث، ساز و آواز با شعری از مثنوی مولانا و چهارمضراب مهرافروز هفت قطعه این آلبوم است.

در این برنامه نشستی پژوهشی نیز با موضوع پیوند شعر نو و موسیقی ایرانی با سخنرانی حمیدرضا نوربخش خواننده و مدرس آواز، رضا توسلی نوازنده و پژوهشگر شعر و موسیقی، امیرحامد موسوی کارشناس و پژوهشگر فرهنگی و شاهرخ (احمد) سرلک نوازنده و آهنگساز آلبوم پیش‌بینی شده است. تجلیل از مرتضی جوهری خواننده پیشکسوت، سخنرانی مهدی خسروانی مدیر موسسه ساز و آواز مهر و اجرای قطعات تازه گروه کوچه‌باغ بخش‌های دیگر برنامه خواهد بود.

نوازندگان آلبوم و اجرای زنده عبارت‌اند از: داریوش قانع (نی)، مرتضی فتحی (کمانچه)، پندار پورکمیلیان (تار)، امیرحسین وفایی (عود)، پوریا ارجمندتبار (بم تار)، یاسر مدیرروستا (سه‌تار)، محمدرضا میرحسینی (تنبک)، امین دارابی (دف و دایره) و شاهرخ سرلک (سنتور).

پیش از این قرار بود آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «قاصدک و عشق…» در روز پنجشنبه 14 دی ماه برگزار شود که با توجه به اعلام عزای عمومی در پی وقوع حادثه تروریستی کرمان، این برنامه لغو و به روز پنجشنبه 21 دی ماه موکول شد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari