انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به حمایت دولت سیزدهم از مادران و کودکان اشاره کرد و گفت: یکی از حمایت‌های دولت از مادران و کودکان آنها پوشش رایگان بیمه‌ای تا انتهای سن 5 سالگی کودکان و مادران آنها خواهد بود.

خزعلی با بیان اینکه بیمه مادران از دوره بارداری شروع میشود، اظهار داشت: مادر تا پایان دو سال شیردهی بیمه خواهد بود و کودک نیز تا پایان 5 سالگی از خدمات بیمه رایکان بهره‌مند خواهد شد.

معاون رئیس جمهور از پرداخت حق بیمه به صورت کامل از طرف دولت خبر داد و تصریح کرد: این طرح برای همه مادران و کودکان یکسان خواهد بود، به این معنا که اگر مادر و کودک بیمه باشند و یا تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار نداشته باشند، در هر صورت از این طرح برخوردار می‌شوند.

او از ارائه خدمات تغذیه برای مادران باردار و شیرده که در دهک پایین درآمدی قرار دارند خبر داد و اظهار داشت: مادران در دوران بارداری و شیردهی در صورتی که در دهک‌های پایین درآمدی باشند، در قالب رایانه از خدمات تغذیه مناسب بهره‌مند می‌شوند.

او ادامه داد: همچنین کودکانی که دچار بحران تغذیه هستند و یا بر اساس نمودارهای بهداشتی رشد طبیعی ندارند، شامل دریافت این بسته حمایتی هستند. در عین حال مادر و کودک به صورت ماهانه مورد معاینه پزشکان متخصص قرار می‌گیرند تا مسائل جسمی و تعذیه‌ای آنها به صورت صحیح مرتفع شود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari