Wp Header Logo.png

به گزارش”مبلغ“- گولد دیوید، کشیش استرالیایی که ۴۵ سال در کلیسا خدمت می‌کرد، اعلام کرد که به اسلام گرویده و نام خود را به عبدالرحمن تغییر داده است. مسیر او به سوی اسلام زمانی آغاز شد که برای شرکت در مراسم تشییع جنازه برادر ناتنی خود به پرث سفر کرد. او وقتی هتلی را رزرو کرد، متوجه شد که در نزدیکی مسجد اصلی پرث قرار دارد. او می‌گوید وقتی از کنار مسجد رد می‌شد، ندایی در درون به او می‌گفت که برود و از مسجد دیدن کند. وی افزود: سال‌هاست که قرآنی در قفسه کتاب‌هایم داشتم و آن را نخوانده بودم اما این بار به هتلم برگشتم و سجده کردم و از خدا خواستم حقیقت مطلق را به من نشان دهد. از او خواستم به من بگوید که آیا اسلام برحق است یا نه. مدتی زانو زدم و دعا کردم.

وی ادامه داد: من سجده کردم و نماز خواندم و بعد نشستم و قرآن خواندم و به طور شهودی، عقلی، عاطفی و معنوی متوجه شدم که قرآن کلام حقیقی خداوند است. این کشیش پس از بازگشت به تاسمانی استرالیا نامه‌ای به اسقف خود نوشت و اعلام کرد که اسلام را پذیرفته و شهادتین خوانده است. وی گفت: من در آن نامه به اسقف نوشتم که خدایی جز الله نیست و محمد(ص) آخرین فرستاده اوست و قرآن آخرین پیام خدا است و من چاره‌ای جز اطاعت از آن ندارم. سپس با امام مسجد پرث تماس گرفتم و شهادتین را تلفنی خواندم و بعد در روز جمعه به مسجد جامع هوبارت رفتم و مقابل جماعت مسلمانان شهادت دادم.

این کشیش تازه مسلمان ادامه داد: نمی‌توانستم قرآن را نادیده بگیرم. نمی‌توانستم این حقیقت را نادیده بگیرم که خدا یکی است و سه نفر نیست، خدا پسری ندارد و پیام نهایی او این پیام است که همه مسیحیان باید بشنوند که من باید نماز بخوانم همانطور که عیسی نماز می‌خواند و پیامبران بزرگ نماز می‌خواندند و من با این تصمیم به آرامش رسیدم.

گولد به عنوان کشیشی که ۴۵ سال در کلیسا خدمت کرد، معتقد است که اسلام به معنای رها کردن عیسی(ع) نیست. مسلمان شدن یک مسیحی، آرامش بزرگی در پی دارد زیرا می‌دانید شما عیسی را رها نمی‌کنید، مریم را رها نمی‌کنید بلکه آنها را در رابطه صحیح با خدا قرار می‌دهید. اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد در جهان است و بر اساس تحقیقات مرکز تحقیقات پیو، تعداد مسلمانان بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۶۰ بیش از دو برابر جمعیت کل جهان رشد می‌کند.

بنابر اعلام منابع مختلف، در فوریه ۲۰۲۳، پدر هیلاریون هیگی، کشیش مسیحی برجسته مستقر در کالیفرنیا، ایالات متحده، به اسلام گروید که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت.

منبع: ایکنا

بیشتر بخوانبد:

اصفهان صفوی از زبان یک کشیش پرتغالی مسلمان شده

ببینید | تفاوت روحانیت مسلمان با روحانیت مسیحی کاتولیک در چیست؟/ آیا در قرون وسطی اسلامی به سر می‌بریم؟

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari