به گزارش خبرگزاری تسنیم، تشکل‌های شاهد و ایثارگر کشور طی بیانیه ای اعلام کردند: ما به شدت تجاوز آمریکا و انگلیس به کشور یمن و نقض آشکار امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی ملت آزاد آن را محکوم می‌کنیم.

 در این بیانیه آمده است:

«هوالمعز»

 آمریکا و انگلیس جنایتکار در چارچوب حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه بامداد روز جمعه با 73 حمله هوایی به شهرهای صنعا و استان‌های الحدیده، صعده، ذمار، تعز و حجه و ریختن بمب و گلوله بر سر کودکان و زنان بی دفاع موجب شهادت و زخمی شدن بسیاری از مردم بی دفاع یمن شدند. 

این جنگ بی‌دلیل و اقدام تجاوزکارانه استکبار جهانی آمریکا و انگلیس، حاکمیت کشور یمن و قوانین بین‌المللی منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده و صلح و امنیت منطقه را به مخاطره می اندازد. باید جامعه جهانی به خودشان بیایند و واقعاً مدافع حقوق بشر باشند؛ زیرا می‌دانند که آمریکای جنایتکار و حامیانش هر کجا که قدم گذاشتنه اند، نسل کشی صورت گرفته است و بجز خرابی، ویرانی و… چیزی باقی نگذاشتند، حال سئوال این است که چرا فقط در جوامع اسلامی بایستی این نسل کشی اتفاق بیفتد.

آمریکا و انگلیس با این تجاوز بار دیگر ثابت کردند که آنها تجاوز به غزه را مانند تجاوز به یمن مدیریت و از رژیم تروریستی اسراییل حمایت می‌کنند. این حملات تجاوزی آشکار و غیرقابل توجیه است و در زمانی انجام می‌شود که جهان در جستجوی راهی برای توقف نسل کشی در غزه است.

   در پایان تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور همگام با سایر ملت‌های آزادیخواه جهان با حمایت از مردم بی دفاع یمن و محکوم نمودن این جنایات ددمنشانه ضمن درخواست از سازمان‌ها و مجامع جهانی در متوقف ساختن هرچه سریعتر این جنایات و محکوم نمودن آن، از تمامی ملت شریف ایران اسلامی دعوت به عمل می آورند که بار دیگر با اعتقاد کامل به حقانیت ملت مظلوم یمن، حمایت راسخ خود را از این مردم رنج کشیده و مظلوم اعلام نموده و منسجم تر از همیشه فریاد مظلومیت و آزادیخواهی آنان را به گوش جهانیان برسانند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari