به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «نطق آزاد» جدیدترین برنامه تلویزیونی است که با موضوع مطالبه‌‌گری از نمایندگان آینده مجلس به آنتن شبکه دو خواهد رسید؛ همچنین «جهان آرا» بعد از مدت‌ها با مجری جدید به آنتن برگشت و صداهای ماندگار کتابی را با عنوان «بازسازی جلسات شورای فرماندهی نیروهای مسلح پهلوی» گویا کردند. 

جزئیات این خبرها را در ادامه بخوانید: 

«نطق آزاد» مردم در تلویزیون

برنامه تلویزیونی «نطق آزاد» با موضوع مطالبه‌گری از نمایندگان آینده مجلس شورای اسلامی به‌زودی از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در برنامه «نطق آزاد» که در دکور شبیه‌سازی شده و نمادین مجلس شورای اسلامی ضبط می‌شود، اقشار مختلف مردم حضور پیدا کرده و به حالت نمادین در صحن علنی مجلس نطق های خود را بیان می‌کنند.

این نطق‌ها بیان دغدغه‌ها و مشکلات اقشار و مشاغل متفاوت از مردم مانند آتش نشانان، جمعیت هلال احمر، معلمان، کارگران و … است که به حالت مطالبه‌گری از نمایندگان آینده مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، برنامه «نطق آزاد» که در مرکز سیمرغ به تهیه‌کنندگی مصطفی پورحامدی تهیه و تولید شده است، به‌زودی از شبکه دو سیما به روی آنتن می رود.

«جهان آرا» مجری‌اش را تغییر داد و به آنتن بازگشت

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» که از مدت‌ها پیش به دلیل ثبت‌نام مجری‌اش در انتخابات و حواشی آن متوقف شده بود، با تغییر مجری قرار است پخش خود را از سر گیرد.

شهریور ماه امسال بود که توقف پخش برنامه «جهان آرا» در شبکه افق و جایگزین شدن ویژه‌برنامه‌ای محرمی به جای آن حاشیه‌ها پیرامون این برنامه را قوت بخشید؛ حاشیه‌هایی که بیشتر حول مجری می‌چرخید و از رفتن او از آنتن صداوسیما حکایت داشت.

توقف پخش «جهان آرا» که به موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌پردازد، پرسشی را در ذهن مخاطبان برنامه ایجاد کرده بود که علت چیست. پس از آن، انتشار ویدئویی در فضای مجازی پاسخی بر علت ماجرا بود. اینکه ظاهرا مجری برنامه قصد داشته نامزد انتخابات مجلس شود و در پیش ثبت‌نام هم نام‌نویسی کرده است.

از سویی با توجه به حساسیت انتخابات مجلس و بر اساس پروتکل‌های رسانه‌ ملی، در ایام نزدیک به انتخابات و از زمان نام‌نویسی نامزدها، افراد متقاضیِ حضور در این رقابت سیاسی ـ چه در قالب مهمان و چه در قالب مجری و … ـ اجازه حضور در قاب سیما را نداشتند.

حالا بعد از گذشت حدود چهار ماه از حذف این برنامه «جهان آرا» با تغییر مجری به تلویزیون بازگشته است.

«جهان آرا» که یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های شبکه افق سیما محسوب می‌شود و در فصل‌های مختلف روی آنتن رفته و به موضوعات گوناگونی پرداخته، مجددا در جدول پخش این شبکه جای گرفته است.

برنامه «جهان آرا» قرار است با اجرای محمدرضا باقری به گفت‌وگو با کارشناسان و مسئولان بپردازد و مسائل سیاسی روز را بررسی کند.

این برنامه روزهای زوج، ساعت22 از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

گویا شدن کتابِ بازسازی جلسات شورای فرماندهی نیروهای مسلح پهلوی 

همزمان با سالروز فرار شاه از کشور در 26 دی ماه سال 57، ایران صدا کتاب گویای «روز رِ +1» که بازسازی نمایشی و مستندگونه بر اساس سه جلسه آخر شورای فرماندهی بزرگ ارتشیاران و نیروهای امنیتی حکومت پهلوی است را در پایگاه کتاب گویای خود منتشر کرده است.

جلسات شورای فرماندهان نیروهای مسلح پهلوی در تاریخ‌های 25 دی، 3 بهمن و 9 بهمن 1357 برگزار شده است.

در جلسه اول که مصادف است با یک روز قبل از خروج محمدرضا از کشور، طرح عملیات فوق سری «روز رِ + 1» برای کودتا، دستگیری چند صد هزار نفر و کنترل اوضاع کشور با جزئیات بررسی می‌شود که نهایتا در جلسه پایانی با به بن بست رسیدن همه راه‌های حیات رژیم شاهنشاهی، اندک اعضای باقی مانده در جلسه آخر، رأی به بی‌طرفی ارتش دادند تا بدین صورت انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) پا به عرصه ظهور بگذارد.

کلیه محتوای این کتاب گویای نمایشی بر اساس واقعیت و حاصل پیاده‌سازی صداهای ضبط شده جلسات است که فرازهایی از صداهای اصلی نیز در این کتاب گویا برای استفاده مخاطبان منتشر شده است.

تهیه‌کنندگی این کتاب گویا را سیدعلی میرطالبی پور برعهده دارد و بهروز رضوی و داوود نماینده به همراه احمد لشینی، آرمان ضیایی مهر، محمد بهاریان، ابوالفضل شاه بهرامی، مظفر سلیمی، ابوالفضل اسفندی، کورش احسانی، مسعود اسفینی، حسین قاسمی راویان و بازیگران این اثر تاریخی بوده‌اند.

مخاطبان برای شنیدن این کتاب گویا می‌توانند اپلیکیشن تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IR به صورت رایگان دریافت کنند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari