به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، زهرا مظفر مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شاهد و ایثارگران با اشاره به زمان برگزاری آزمون استخدامی ایثارگران گفت: تا قبل از عید نوروز این آزمون برگزار خواهد شد و آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌هایی است که قطعا بیش‌ترین سهمیه استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد را به خودش اختصاص می‌دهد.

وی افزود: مطابق قانون 25 درصد سهمیه استخدامی سهم خانواده معظم شهدا و آزادگان و فرزندان بالای 25 درصد بوده و 5 درصد سهمیه اختصاصی هر دستگاه نیز سهم فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان تا 6 ماه رزمندگی داوطلبانه است.

مظفر بیان داشت: ظرفیت جذب آموزش و پرورش در جذب و اشتغال جوانان بی‌نظیر است و هر ساله از طریق آزمون ماده 28، سراسری و استخدامی بیش از 50 هزار نفر را جذب می‌کند.

پیش از این قاضی زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در 29 آذر سال جاری اعلام کرده بود: تمام مجوزها برای برگزاری آزمون اخذ شده و ما منتظر اعلام زمان اجرای آن هستیم اما متاسفانه دو سازمان همچنان همکاری لازم را نداشتند، اما ما به این جمع‌بندی رسیدیم که بهتر است آزمون را معطل نگه نداریم. البته امیدواریم تا زمان اعلام، این دو سازمان هم به این جمع بپیوندند. آزمون قطعاً قبل از پایان سال برگزار می‌شود. 

گفتنی است با توجه به شرایط سنی آزمون استخدامی، فرزندان ایثارگران از این قانون معاف هستند و محدودیتی برای شرکت در این آزمون به لحاظ سنی نخواهند داشت. 

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari